вівторок, 19 березня 2024 г.

Мій собака донор – і я цим пишаюсь

Мій собака донор – і я цим пишаюсь

Нещодавно у Києві, у клініці “Ветмедсервіс”  при ветеринарному факультеті Національного Університету біоресурсів (вулиця Полковника Потєхіна, 16), відкрився перший державний банк крові для собак. Цей банк слугує для того, щоб допомогти “цуцикам”, які потребують термінового переливання крові.

Усі хазяїва чотирилапих друзів розуміють як це опинитися у “екстреній” ситуації, коли терміново потрібна допомога. Саме тут у пригоді стаються донори, і кров, яку зберігають, бо інколи знайти потрібного дуже важко, а коли все під рукою, можна допомогти якнайшвидше.

Матеріал створено в рамках Проекту"Юн-Пресс-KV

Мій пес Мартін став  одним із перших донорів. Про клініку ми дізналися  під час “DogFest” – фестивалю для собак та їх хазяїв -  від тренера  школи охоронних собак “Альфа”, де навчається наш Мартін. Порадилися вдома і вирішили, що наш собака може врятувати життя інших тварин, з якими трапилася біда.  

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Спочатку ми зареєструвалися, у Мартіна взяли всі необхідні аналізи. І  сказали чекати. Якось пізно ввечері нам зателефонували з клініки й повідомили, що терміново потрібна кров для собаки. Ми приїхали вже досить поночі. В клініці нас зустріла кінолог Поліна. Нашого пса забрали до маніпуляційної. Йому ввели снодійне, й ми весь час, поки в собаки брали кров, були поруч з ним, тримали його, щоб він раптом не смикнувся й не висмикнув голку з вени. Хвилин через 15 Мартіну ввели інші ліки, які стимулювали його організм, привели до звичної норми.


 Про ветеринарну клініку я можу сказати, що персонал тут доброзичливий, вічливий, професійно виконує свою роботу, швидко встановлює  контакт з донором і з його господарем. А цуцик впродовж всієї процедури почуває себе комфортно. Для донорів клініка надає безкоштовний аналіз крові, щеплення  й дарує гарну червону хустинку, яку можна одягати на шию собаці.

Кров Мартіна, вже врятувала одне життя, і сподіваюсь, що буде рятувати й далі.


- Ваша собака також може стати донором, але це має бути середня або крупна порода, вагою понад двадцять п’ять кілограм. Також донор має бути абсолютно здоровим. До речі, у собак, як і у людей є група крові. Тільки, якщо у людей їх 8 (враховуючи позитивний  і  негативний резус-фактор), то у собак – 11-13  (за різними джерелами), тоді, як у котів – усього 3 групи крові.  Слід зазначити, що у клініці працюють професіонали, з якими ви можете проконсультуватися з приводу здоров’я улюбленця, - розповів лікар-ветеринар, завідувач кафедри хірургії та патофізіології ім. акад. І. Поваженка НУБіП Микола Малюк.


Лікар також розповів, що за один раз у собаки-донора беруть  300-350 мілілітрів крові.  Після процедури тварина нормально себе почуває, не млява , активна, ніби кров і зовсім не збирали! Собаки мають можливість донорствувати один раз на місяць. Кожен може врятувати чиєсь життя.

Ми преживали, що після здачі крові нашому Мартіну може бути недобре, але він дуже жваво побіг, гарно поїв, а на прогулянці гасав, як завжди.

Як тільки кров нашого Мартіна буде потрібна, нас викличуть і він знову рятуватиме життя.

Матеріал створено в рамках Проекту"Юн-Пресс-KV

KиевVласть

Вероніка Балашова

Теги: юн-пресс, собаки, доноры, банк крови

вівторок, 19 березня 2024 г.
12:25
“Укрзалізниця” додала ще один поїзд з Києва до Трускавця
12:02
Керівникам КП “Київавтошляхміст” правоохоронці повідомили про підозру у нанесенні збитків на 3,5 мільйона гривень
11:46
“Київпастранс” за 22 млн гривень ремонтуватиме дах Дарницкого трамвайного депо
11:25
У Дніпровському районі до кінця місяця проводитимуть стерилізацію та вакцинацію вуличних тварин (адреси)
11:03
Печерське управління поліції за 2,5 млн гривень планують оснастити новою сигналізацією
10:44
100 Волинська бригада ТрО запрошує на службу в підрозділах бригади
10:24
У ході гасіння пожежі у Дніпровському районі столиці рятувальники виявили тіло
10:04
ЄС розробляє закон про спрямування в Україну прибутків заморожених активів рф, - Bloomberg
09:45
Інженерними підрозділами ЗСУ з початку року знешкоджено понад 7,5 тис. вибухонебезпечних предметів
09:23
На столичному пішохідно-велосипедному мості знов тріснуло скло, - ЗМІ
09:01
Протягом минулої доби відбулося 61 бойове зіткнення, - Генштаб ЗСУ
понеділок, 18 березня 2024 г.
20:45
У столиці цього тижня заплановані продуктові сільськогосподарські ярмарки (локації)
20:34
Кличко попросив журналістів Bihus.info передати правоохоронцям інформацію щодо розслідування по заробіткам оточення Брагінського на контрактах з “Київським метрополітеном"
20:23
На Новопавлівському напрямку ворог, за підтримки авіації, 21 разів намагався прорвати оборону, - Генштаб ЗСУ
20:02
В Ірпені відкрили денний центр підтримки дітей та сімей
19:43
Зеленський зустрівся із членом Сенату Конгресу США Гремом
Календар подій
У столичних судах вирішується доля Венеціанського і Труханового островів
19 березня 2024 г. 09:00
У столичних судах вирішується доля Венеціанського і Труханового островів
Офіс Генерального прокурора вже більше року працює над тим, щоб у судовому порядку заборонити КП “Плесо” встановлювати прибережні захисні смуги на Венеціанському і Трухановому островах у Києві. На переконання прокурорів, в цих рекреаційних зонах і без того апріорі “лімітована” будь-яка господарська діяльність, а тому оголошення там захисних смуг може створити хибне уявлення про відсутність відповідних обмежень на цих та інших островах Дніпра. Наразі Генпрокуратура має успіхи у цій справі – вона виграла вже дві інстанції, але КП “Плесо” ще може скористатися своїм правом на касаційне оскарження. Враховуючи відсутність затверджених Київрадою ДПТ островів, навіть найбільшого Труханового, наразі загроза їх забудови виглядає досить суттєво.
Житло замість історичної будівлі: у Києві вирішується доля сторічної садиби Маліна
18 березня 2024 г. 09:00
Житло замість історичної будівлі: у Києві вирішується доля сторічної садиби Маліна
Посадовці КМДА формально ще можуть спробувати відстояти в касаційному суді свою позицію – не видавати МУО на проєктування, які допоможуть замовникам легально перетворити історичну садибу Маліна (1890 рік побудови) на вул. Олександра Кониського, 22 у сучасний житловий будинок. Чиновники до цього програли два суди по цьому питанню. Причина – історичному об'єкту офіційно не надано статус пам'ятки, а гучне рішення Київради від серпня 2021 року, яким власникам таких об'єктів було рекомендовано утриматися від здійснення робіт в них, як на цьому ще тоді наголошувала КВ, не має “зобов'язального характеру”. Поки київські активісти добиваються присвоєння садибі Маліна охоронного статусу, забудовники, які, схоже, пов'язані з “групою родин Негрича та Голиці", встигли зруйнувати значну частину будівлі. Відповідні слідчі дії станом на сьогодні ніяких результатів не принесли і, ймовірно, вже не принесуть.