Все разделы
Новости
Тексты
Территория разума
Слухи и сплетни
Стиль
Где в Киеве
Стиль

Дитячий голос враховується!

3 ноября 2018г. 10:00

У Київському Палаці дітей та юнацтва відбувся масштабний дитячо-юнацький  форум “М-18” - “Менші 18 - ми можемо більше!”

Майже дві тисячі  підлітків столиці узяли участь у різноманітних майстер-класах, дискусіях з відомими людьми, депутатами Київради, мали можливість висловити свою думку з багатьох актуальних питань сьогодення, і, навіть, взяти участь у перших дитячих виборах  під назвою "Партія моєї мрії".

Матеріал створено в рамках Проекту  "Юн-Пресс-KV

Юні журналісти  ІТА “ЮН-ПРЕС”  створили перс-центр форуму: вели прямі репортажі, готували новини й фоторепортажі, брали інтерв’ю – висвітлювали життя Форуму.

Особливістю цьогорічного Форуму є проведення дитячих виборів М-18 як імітаційної гри “Партія, якій Я довіряю”. Під час Форуму було створено справжню виборчу дільницю, з кабінками, реєстрацією, спостерігачами, а всі бажаючі віком від 11 до 17 років могли відчути себе виборцями і  віддати свій голос за одну з партій. Головна відмінність виборів “Партія, якій Я довіряю” в тому, що у виборчих бюлетенів назви політичних партій були приховані за літерами ( партія А, партія Б тощо). Для гри відібрані 10 діючих партій різної ідеології й різної популярності. Юним виборцям пропонується зробити свій вибір, орієнтуючись лише на зміст передвиборчих партійних програм, а не на назву партії чи ім’я її лідера. Всі функції модераторів виконували старшокласники столичних шкіл.

- Я задоволена представленими на виборах кандидатами, - розповідає  лідер  учнівського самоврядування Дніпровського району Дар'я Масленко, - Я очікувала, що має бути щось масштабне  й актуальне, але, навіть, не думала, що настільки!  Мені сподобалося саме прагнення людей спрямовуватися до шляху демократії та цінностей саме особистості людей, а не взагалі. Мене зацікавили всі новаторські ідеї та нововведення, які представляли. Тому я не стільки обирала, скільки хотіла дізнатися більше.

Данило Мартиненко, лідер районної асоціації "Старшокласник" Святошинського району зазаначив: “Насамперед, я звертав увагу на ідеї, які запропонувала молодь. Мені було цікаво те, які питання її цікавлять. Найбільше мені сподобалася партія “Д”, тому, що там написано про воєнні дії і про те, що наша Україна може дати відсіч країні-агресору й вона спроможна допомагати іншим країнам у військовому плані. Я вважаю, що на даний момент це актуально і потрібно нашій країні”.


"Я прийшла сюди аби допомогти щось змінити в Києві, а ще тому,  що я цікавлюсь політикою, проте політиком бути не хочу", - додає 13-річна  Тамара Чмір.  

Заступник директора Київського ліцею бізнесу, член оргкомітету фестивалю Павло Кузьменко зазначив, що для нього Форум М-18 - це  можливість виявлення власної думки дітей, керування великим івентом,  який уже втретє збирає 2000-3000 учасників.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

- M-18: М- це молодість, 1 - це ви завжди будете першими, а 8 - це безкінечність, - каже депутат Київради  Ігор Мірошниченко, - Екологічна проблема є однією з найважливіших у нашому місті. Мені страшенно сподобалася стінівка, на якій написано: “Сьогодні ми граємо в політику, щоб завтра політики не грали нами”! Я в захваті від цього заходу, і сподіваюся, що молодь, особливо учасники М-18 стануть активними політичними діячами і в майбутньому допоможуть розвиватися Києву.

На київському дитячому форумі М18  відбулося засідання круглого столу за участі міжнародних експертів, донорських організацій, депутатів і організаторів Форуму на тему “Становлення громадянина. Практика участі дітей і молоді у справах громади”. А також панельні дискусії з депутатами міськради  на теми:  "Київ -місто відповідальних громадян. Сьогодні діти - завтра народ", “Київ – smart City. Як діти можуть допомогти місту стати розумним?”, “Круті діти – круті ідеї: “Я – винахідник і науковець”,  “Круті діти – круті ідеї. Як поразку на старті перетворити на перемогу на фініші”, “Круті діти – круті ідеї: “Я – посол миру!”, “Київ – місто дружнє до дітей. Як діти і молодь змінюють Київ”,  “Київ – місто чемпіонів! Як стати на п’єдестал переможця!”

З молоддю спілкувалися депутати Київради Алла Шлапак, Наталія Шульга, Дмитро Стрижов, який крім усього є віце-президентом Федерації Панкратіону України, Олесь Маляревич, Ігор Мірошніченко, Ігор Грушко та депутат обласної ради Володимир Удовиченко.

-  Я щаслива, що серед учасників Форуму так багато дівчат, тому що потрібно більше представників прекрасної статі залучати до політики, - сказала Алла Шлапак і додала, що готова співпрацювати з дитячо-юнацькими проектами та ідеями. До речі, депутат зацікавилася проектом юних журналістів ІТА “ЮН-ПРЕС” “Журналістське розслідування/дослідження “Київ крізь призму журналістики” й пообіцяла підтримку дитячим ідеям і дослідженням.

Депутат Київради Наталія Шульга запровадила Дитячу дорадчу раду.

 “Ви, підлітки й молодь,  будете приймати рішення, безпосередньо з депутатською комісією. А тепер питання до вас, учнівське самоврядування: чи готові ви до цього?”, - звернулася депутат до старшокласників і пообіцяла любіювати дитячі проекти на сесіях Київради.  Депутати зазначили, що вони завжди готові простягнути руку допомоги підліткам.

Під час дискусійного кінозалу " Нам є що сказати" одним з головних спікерів був В'ячеслав Соломка - актор, телеведучий та “журналіст не за професією”, як запевняє він сам. Актор розповів свою історію успіху, як він став телеведучим на найвідоміших каналах України: "Будучи актором, мені не завжди траплялись ролі, які мені до душі. Інколи було важко увійти в роль.  Люди, вмійте сміятись над собою! - каже В'ячеслав, -  Перед тим, як говорити про когось, подивись на себе і зрозумій, що ти такий же."

 “Родзинкою” Форуму став “зірковий” гість – Святослав Вакарчук. Співак не лише радував учасників заходу виконанням пісень, а й спілкувався з молоддю, ділився секретами свого успіху.

Матеріал створено в рамках Проекту  "Юн-Пресс-KV

KиевVласть


Марина Войтович, Максим Кучер, Николай Шмундир

Теги

В Киеве проведут лекцию о современной фотографии

  21 ноября 2018г. 13:00

Назад в 90-е: как прошла грандиозная распродажа на Кураж Базаре (фото)

  20 ноября 2018г. 13:30

В кинотеатре “Братислава” устроят арт-уикэнды

  20 ноября 2018г. 12:25

Лучшие комедийные сериалы ноября 2018

  19 ноября 2018г. 13:45

В театре на Подоле пройдет юбилейный показ спектакля “Откуда берутся дети?”

  19 ноября 2018г. 13:00

В “Киеве” пройдет фестиваль “Новое британское кино 2018”

  19 ноября 2018г. 12:00

На сцене Национальной оперы Украины покажут “Лебединое озеро” в постановке Валерия Ковтуна

  19 ноября 2018г. 9:30

Чи важко бути дитиною у двадцять першому столітті…

  18 ноября 2018г. 9:00

“Пофарбуєшся в синій - запрошу на побачення”, або як стиль змінює життя

  17 ноября 2018г. 9:00

В галерее “Лавра” откроется интерактивная выставка “Гарет Джонс. Дневник”

  16 ноября 2018г. 12:05

“Серенада Солнечной долины” вернется в Киев в декабре

  15 ноября 2018г. 18:40

В Киеве пройдет первый в Украине Цитрусовый фестиваль

  15 ноября 2018г. 16:15

В Киеве состоится фестиваль “Дни венгерского кино”

  15 ноября 2018г. 12:35

Марина Богомаз: “Приводить на бейби-спектакли малышей стоит с 10 месяцев”

  15 ноября 2018г. 9:30

Афиша Киева на 14-20 ноября 2018 года

  14 ноября 2018г. 15:00