Все разделы
Новости
Тексты
Территория разума
Слухи и сплетни
Стиль
Где в Киеве
Стиль

Дідусь, який має крила…

5 августа 2018г. 10:00

Коли я була маленькою і ходила у садочок, виховательки інколи запитували мене, ким працює мій тато. Я чесно відповідала, що тата в мене немає, зате є чудовий дідусь.

І мешкає він далеко-далеко – в Ізраїлі. Там завжди тепло й сонячно, а всі люди завжди у гарному настрої. Принаймні мені так здавалося, коли я розмовляла по телефону з дідом Борисом і завжди уявляла, як він щиро усміхається. А потім дивилася на фото, де був зображений справжнісінький клоун у яскравому гримі, з кольоровим капелюхом і величезною краваткою-метеликом на шиї і мріяла, що колись-таки він знову, як у дитинстві, приїде до мене у гості. І буде жонглювати, мов у цирку кульками, показувати фокуси та співати пісень.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV

Так, мій дідусь Борис – артист, він займається пантомімою і завжди захоплювався цим мистецтвом. І коли у часи Радянського Союзу жив у Києві, і коли на початку дев’яностих переїхав у пошуках кращої долі до Землі Обітованої. Там він  теж сподівався організувати свій творчий колектив, дитячу студію пантоміми. Однак, не так сталося як гадалося. Усі його проекти лопалися, мов бульбашки. Залишалось тільки виступати самому у  ролі мовчазного кумедного дивака, який може мовою рухів міг сказати набагато більше, аніж деякі співаки, музиканти чи танцюристи.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Перше вересня стало для мене, мабуть, найбільшим святом у житті. І не лише тому, що я дуже хотіла одягти гарну форму, а й тому, що у перший клас мене повели найрідніші люди –  мама і дідусь.  А після уроків ми з дідусем гуляли парком і він розповідав про свої акторські історії, які здавалися мені цікавішими за казки. У одній “казці” він грав міма у фільмі “Храни меня, мой талисман”, що його зняв відомий режисер Роман Балаян. Дідусь згадував, як він, простий київський артист Борис Таратута, проживав свою роль у кадрі і просто спілкувався й жартував на знімальному майданчику з такими зірками радянського кіно як Олександр Абдулов, Олег Янковський, Тетяна Друбич.

Друга історія була ще цікавішою. Мабуть, всі добре знають, хто така Мілла Йовович, талановита актриса та світова знаменитість. А ще – донька популярної актриси Галини Логинової, з якою у молодості товаришував мій дідусь. Саме він, за його “версією”, порадив Галині переїхати разом із чоловіком і маленькою донечкою до Америки, де з гарної дівчинки можна зробити зірку кіно. Він дуже гордий з того, що свого часу дав таку мудру пораду.

Я дуже пишаюся своїм дідусем. Таким, яким він був…. За життя… Мрійником, великою дитиною, котра засинала і просиналася з якимось неймовірними ідеями, творчими задумами. Митцем, думку якого поважали відомий ведучий Ілля Ноябрьов та знаний мультиплікатор Давид Черкаський, композитор Володимир Бистряков і театральний режисер Віталій Малахов. Для мене ж усміхнений рудоволосий дідусь завжди був просто великим сонечком, яке зігріває усіх своїм промінням…

В YouTube є невеличкий документальний фільм про міма Бориса Таратуту.  Там є фрагменти його виступів на сцені, кадри з художніх фільмів. Але особливо мене вражає уривок чорно-білої стрічки, де ще молодий дідусь летить у дельтаплані і задумливо дивиться у далечінь…

Мабуть, доки на світі існуватимуть такі романтики, які не хочуть, як і мій дідусь, “спускатися з небес на землю”, буде існувати справжнє мистецтво. І народжуватимуться такі чудові, як у Ліни Костенко, вірші:

Людина нібито не літає...

А крила має. А крила має!

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV

Фото: kino-teatr.ru

KиевVласть


Добжанська Софія, 8 кл., лауреат Міжнародного фестивалю "Прес-весна на Дніпрових схилах"

На крыше клуба Atlas состоится джазовый вечер произведений Оскара Питерсона

  21 августа 2018г. 15:30

Копенгаген - місто оселедця, сморебродів та марихуани (фото, відео)

  21 августа 2018г. 14:40

Главные комедийные сериалы августа 2018

  20 августа 2018г. 13:22

Группа “Океан Эльзы” даст большой концерт ко Дню Независимости

  17 августа 2018г. 13:00

В украинский прокат выходит фильм-призер Канн “Горная женщина: на войне”

  16 августа 2018г. 12:45

Премьера музыкального спектакля “Серенада солнечной долины” состоится в МЦКМ

  16 августа 2018г. 11:45

Афиша Киева на 15-21 августа 2018 года

  15 августа 2018г. 15:30

Гід по 13 рестораціях Одеси, частина друга (фото, відео, меню, ціни)

  15 августа 2018г. 10:00

В Киев возвращается серия громких вечеринок Белые Ночи

  14 августа 2018г. 13:35

Гід по 13 рестораціях Одеси, частина перша (фото, відео, меню, ціни)

  14 августа 2018г. 10:00

Лучшие драматические сериалы августа 2018

  13 августа 2018г. 13:10

Таинственный Ван Гог: в столице покажут фильм о жизни и творчестве художника

  10 августа 2018г. 13:05

В музее Пирогово отпразднуют Медовый Спас

  9 августа 2018г. 13:30

Афиша Киева на 8-14 августа 2018 года

  8 августа 2018г. 13:00

В столичном ЦУМе пройдет выставка львовской художницы Василины Буряник

  7 августа 2018г. 15:10