субота, 18 травня 2024 г.

Владислав Михайленко предложил отзывать депутатов-бездельников

Владислав Михайленко предложил отзывать депутатов-бездельников

Депутат Киевского городского совета Владислав Михайленко предложил Парламенту принять закон, предусматривающий возможность отзыва тех депутатов-мажоритарщиков, которые не выполняют своих обязательств. Однако, в ВРУ решили отложить вопрос до момента принятия нового закона о местных выборах.

Обращение депутата Киевсовета Владислава Михайленко об инициировании Верховной Радой законопроекта о возможности отзыва депутатов Киевсовета в случае их бездеятельности было рассмотрено Комитетом ВРУ по вопросам государственного строительства, региональной политики и местного самоуправления. По результатам рассмотрения, инициативу отложили до принятия нового закона о местных выборах.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

Об этом KV стало известно из письма Сергея Власенко, главы Комитета ВРУ по вопросам государственного строительства, региональной политики и местного самоуправления, направленного в ответ на соответствующее депутатское обращение.

В документе указано, что Закон Украины про статус депутатов местных советов содержит раздел об отзыве депутатов, однако механизм отзыва не действует, из-за несогласованности Закона с соответствующими положениями законов “Про выборы депутатов Верховного Совета АР Крым” и “Про государственный реестр избирателей”.

По этой причине, а также из-за того, что законодательное урегулирование механизма отзыва депутатов местных советов непосредственно связано с избирательной системой, вопрос будет перенесен во времени.

Также в документе Власенко указывает, что во время обсуждения дат местных выборов, все члены комитета высказались за проведение их 25 октября 2015 года. Не позже, чем за 6 месяцев должен быть принят соответствующий закон, регламентирующий избирательный процесс.

Таким образом, к вопросу возможности отзыва депутатов-бездельников из Киевсовета в ВРУ могут вернуться в конце мая.

Сам господин Михайленко утверждает, что ранее большинство депутатов обещали поддержать инициативу. Но соответствующий законопроект даже не был разработан.

“Во время выборов кандидаты в депутаты по мажоритарным округам обещают избирателям золотые горы. Но избравшись во власть, многие забывают о людях. Это неправильно. Киевляне должны иметь реальные рычаги влияния на своего депутата, и я, как мажоритарщик, всегда готов ответить перед своими избирателями. Уверен, что те депутаты, которым кроме пустых лозунгов сказать нечего, должны сложить мандаты и дать дорогу новым политикам”, - прокомментировал инициативу Владислав Михайленко.

Напомним, что Киевсовет состоит из 120 депутатов. 60 из них избираются по мажоритарным округам. Вторая же половина получает депутатские мандаты, избравшись по партийным спискам.

Смешанная избирательная система была задействована в столице первый раз весной прошлого года.

КиевVласть

Артем Янковецкий

Теги: депутаты, михайленко, мандат, прогульщики, мажоритарщики

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.