вівторок, 28 травня 2024 г.

Виборчий кодекс без виправлень був нежиттєздатним, - Ігор Сабій

Виборчий кодекс без виправлень був нежиттєздатним, - Ігор Сабій

Прийняті Верховною Радою зміни до Виборчого кодексу на часі і схвально оцінені представниками багатьох політсил. Ще раніше вони вже були запропоновані на розгляд нардепів представниками ВО “Свобода” у вигляді готових законопроєктів.

Про це очільник обласної парторганізації “Всеукраїнське об’єднання “Свобода” Ігор Сабій розповів у інтерв’ю KV.

На його переконання, прийняті Верховною Радою зміни до Виборчого кодексу напередодні місцевих виборів є суттєвими та важливими. Але все це вже пропонували народні депутати від “Свободи”.

Прийняті зміни не є вже такою новацією: новий Виборчий Кодекс був ухвалений попереднім скликанням ВРУ. Добре, що завдяки впливу громадськості та політичних партій вдалося внести до кодексу суттєві зміни, через те, що в тому попередньому вигляді він був нежиттєздатний з багатьох причин. Перша з них в тому, що напередодні парламентських та президентських виборів акцентувалася увага на частині кодексу, що стосувалася цих виборів, але ніхто не дивився на частину щодо місцевих виборів. Коли прийшло 1 січня 2020 року, всі зрозуміли, що є проблеми, починаючи від пропонованого рівня застави (для партійного списку до Київської облради два мільйони сімсот тисяч гривень) внести яку могли лише олігархічні партії. Ми, свободівці, включилися безпосередньо до реформування Виборчого Кодексу, народний депутат Оксана Савченко внесла законопроєкт “Про внесення змін…”, він був ухвалений у першому читанні і в ньому йшла мова про те, що розмір застави має становити 4 мінімальних зарплати (від 90 тис. виборців). 

Як завжди буває при теперішній владі та сумбурі, що діється наразі у ВР, законопроєкт хоч і був прийнятий у першому читанні, все одно розглядався інший законопроєкт про комплексні зміни – але добре, що прислухалися до нашої позиції і наш проєкт був ухвалений у вигляді поправки”, – каже Сабій.

За його словами, для Київоблради розмір застави становитиме 325-330 тис. гривень. Утім, заставу ухвалили не тільки для міст кількістю від 90 тис. людей населення, а для всіх – починаючи від маленького села і закінчуючи областю. Через це “свободівці” також наполягали на тому, щоб партійна політична система стартувала від 10 тис. виборців.

“У великих громадах мусить бути політична відповідальність. Проблема мажоритарки є в тому, що люди голосують ніби за гарного кандидата, а потім він починає себе поводити в Раді у дусі “що я можу зробити, я один”. Якщо ти натомість є представником політичної партії, то є 5%-й бар’єр, є фракція, наступає і політична відповідальність”, – переконаний очільник обласного осередку “Свободи”.

Читайте: “Свобода” Київщини вимагає від Зеленського і уряду залишити в спокої закон про державну мову

Фото: KV

КиевVласть

Владислав Григор’єв

Теги: новости киевской области, новости киевщины, верховная рада, выборы, киевская область, парламент, местные выборы 2020, коммунальное предприятие, во свобода, игорь сабий, избирательный кодекс

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.