середа, 24 квітня 2024 г.

В Киевсовете требуют разобраться с токсичным асфальтным заводом на Петровке

В Киевсовете требуют разобраться с токсичным асфальтным заводом на Петровке

Асфальтный завод КП "Автодорсервис" на ул. Куреневской, 16 рядом со станцией метро "Петровка" давно отравляет жителей Оболони и Подола ядовитыми выбросами. Профильная комиссия Киевсовета поручила Департаменту транспортной инфраструктуры Киевской горгосадминистрации (КГГА) провести очередную экологическую проверку, попытаться заложить в столичный бюджет-2018 деньги на установку на заводе системы очистки выбросов и одновременно подыскать землю для выноса вредного производства за границы Киева.

Как стало известно KV, вчера постоянная комиссия Киевсовета по вопросам транспорта, связи и рекламы рассмотрела обращение депутата Киевсовета Константина Богатова (фракция "Объединение "Самопомощь") относительно функционирования асфальтного завода КП "Автодорсервис", который расположен по ул. Куреневской, 16 в Оболонском районе Киева.

Богатов пишет, что в феврале 2017-го жители Оболонского района обращались в столичную Госэкоинспекцию, требуя проведении проверки уровня выбросов асфальтового завода. Но когда инспекторы вместе с представителями рабочей группы и активистами приехали ее проводить, завод не работал.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”

Богатов добавляет, что в марте уже обращался в Департамент транспортной инфраструктуры Киевской городской госадминистрации (КГГА) с просьбой повторно инициировать экологическую проверку на заводе, но там его обращение проигнорировали.

"Завод нужен, но жить рядом с этим заводом невозможно", - заявил Богатов на заседании транспортной комиссии.

Депутат считает, что завод необходимо вынести за черту города, а пока это не будет сделано, обеспечить на нем качественную очистку выбросов.

В коммунальной корпорации "Киевавтодор" к возможности переноса завода серьезно не относятся. Заместитель гендиректора предприятия Валентин Осипов заявил, что это долго, да и участков подходящих у "Киевавтодора" нет - всюду поблизости жилые дома. Пока что на заводе, по его словам, провели текущий ремонт асфальтобетонной установки и установки мокрой фильтрации.

Впрочем, Осипов добавил, что у завода через год - 15-го октября 2018-го года - истекает разрешение на выбросы, выданное Госэпидемслужбой и Департаментом городского благоустройства и сохранения окружающей среды КГГА. Чтобы снова получить такое разрешение, по его словам, нужен проект внедрения комплексной системы очистки выбросов.

Читайте: Станет ли Киев вторым Львовом? Через полгода работа МСЗ "Энергия" станет незаконной

В транспортной комиссии Киевсовета считают, что целесообразнее было бы провести инвестиционный конкурс, а не тратить время и бюджетные деньги на проектирование. Член комиссии Сергей Харчук (фракция "Объединение "Самопомощь") предложил, чтобы конкурс был международным, а пришедший инвестор сам оперативно спроектировал и установил систему очистки.

В итоге комиссия рекомендовала Департаменту транспортной инфраструктуры КГГА:

  • провести внеплановую экологическую проверку на предмет загрязняющих веществ в атмосфере от работы завода;

  • совместно с "Киевавтодором" в течение 3-х месяцев проработать вопрос поиска альтернативной площадки для переноса производства;

  • совместно с "Киевавтодором" в бюджетном запросе на 2018-й год предусмотреть установку на заводе системы очистки и фильтрующих элементов;

  • через месяц - в ноябре 2017 года - доложить комиссии о проделанной работе.

Напомним, в конце августа 2017-го Константин Богатов писал на Facebook о том, что у КП "Автодорсервис" скопилось огромное количество старого асфальта для его переработки. По его оценкам, объем составлял 2-3 тысячи тонн, а переработка такого объема асфальта буквально отравит жителей Оболони и Подола ядовитыми формальдегидами.

По словам Богатова, переплавка старого асфальта происходит на оборудовании сорокалетней давности, а фильтры на нем не менялись уже 10 лет.

Читайте: Снятый с дорог Киева асфальт угрожает экологической катастрофой жителям Подола и Оболони (фото, видео)

Фото: Facebook Александра Богатова

KиевVласть

Иван Васильев

Теги: новости киева, киевсовет, киевавтодор, оболонь, экология, подол, валентин осипов, константин богатов, петровка, выбросы, асфальтовый завод

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.