неділя, 26 травня 2024 г.

В киевских школах расформировывают “малозаселенные” классы

В Киеве власти приступили к процессу оптимизации школ. О закрытии целых учебных заведений не говорят, но пришла новая разнарядка — расформировывать классы, в которых учится меньше 20 человек.

“Киевские районо получили распоряжение сокращать классы, где меньше 20 человек. Правда, в главке образования КГГА сейчас прилагают максимум усилий, чтобы убедить власти, что в Киеве это делать нельзя, потому что многие старшие классы маленькие из-за демографического спада в 1994-1998 годы. А начальные классы, наоборот, переполнены. Мы сделаем все, чтобы Киева это решение не коснулось”, — сказала глава комиссии Киеврады по соцзащите Алла Шлапак.

Учителя и родители против укрупнения классов. Они говорят, что небольшое — 10-13 — количество учеников в классе очень хорошо сказывается на ходе учебного процесса — детям уделяется больше внимания, пишет газета “Сегодня”.

“Но уже пошла разнарядка — расформировывать классы, в которых меньше 20, или, в крайнем случае, 15 человек, — говорит Валентина Николаевна, учитель одной из школ Шевченковского района. — А у нас в классе — 10. И это прекрасно для детишек. Теперь же не знаем даже, что и делать. Большие классы — это гораздо хуже. Я, как страшный сон, вспоминаю времена, когда у нас было более 30 человек за партами”.

Как считает экс-министр образования Станислав Николаенко, в идеале в одном классе вообще должно быть 5-7 учеников — тогда учитель может уделить внимание каждому. Чиновники с этим соглашаются, но говорят, что вопрос упирается в деньги. “Кто сможет на класс из 5 человек купить компьютеры или оборудовать кабинет по физике?! А ведь дети, которых лишили этого, — обворованные дети”, — сказал один из чиновников от образования.

Как заявил министр образования Дмитрий Табачник, в стране 605 школ с количеством учащихся от 1 до 10. А всего малокомплектных — больше 4000. Содержать их для бюджета дорого, потому местные власти и ставят вопрос об их “оптимизации”. Причем контролировать процесс закрытия школ Минобразования, по словам министра, не может — это компетенция местного самоуправления.

На вопрос, не стоит ли централизованно выставить какие-то ориентиры по минимальному количеству учеников в классе и в целом в школе, исходя из которых будет решаться вопрос об их закрытии, Табачник сказал, что для этого нужно внести изменения в закон.

Теги: Новости

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.