п'ятниця, 17 травня 2024 г.

Территорию возле водозабора на Оболони превратили в свалку

Территорию возле водозабора на Оболони превратили в свалку

Жители Оболонского района бьют тревогу по поводу экологической ситуации, сложившейся на территории возле Днепровской водопроводной станции.

По сообщениям оболонцев, территория вокруг стратегического объекта превратилась в свалку.

Ситуацию прокомментировал корреспонденту KV депутат Киевсовета Владислав Михайленко, инициировавший выездную инспекцию городских служб на этот участок.

“Сегодня, после появления соответствующих публикаций в СМИ, я сразу же обратился к Белоцерковцу (Дмитрий Белоцерковец, директор Департамента благоустройства и экологии КГГА - прим. Ред). Нам удалось оперативно организовать инспекцию, взять пробы воды и остановить технику, которая работала на месте без юридических оснований”, - сообщил оболонский депутат.  

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook    

Экологи и активисты уверены, что стихийная свалка и возгорание мусора приводят к загрязнению грунтовых вод. Последствия могут быть катастрофическими.

Напомним, сегодня сообщалось, что около Днепровского водозабора на Оболони неизвестные устроили свалку токсичных отходов. Жители Оболони пожаловались экологам Национального экологического центра Украины на жару от сжигаемого пластика, которая время от времени ощущается на территории массива, особенно в ночное время.

Активисты НЭЦУ, выехавшие на проверку места вероятного складирования и сжигания вредных отходов, обнаружили стихийную свалку.

По их словам, мусор сбрасывали вдоль улицы Богатырской, неподалеку сооружений Днепровской водопроводной станции, снабжающей питьевой водой половину жителей Киева.

"Впритык к стратегическому объекту, от состояния безопасности которого зависит жизнь и здоровье киевлян, ежедневно сваливают и курят тонны пластика, строительного мусора и других отходов, в том числе и токсичных. При сжигании пластмассы образуется канцерогенный дым накрывает как участок, где размещены сооружения водопровода, так и ближайшие дачные участки, а при неблагоприятной погоде и часть жилого массива Оболонь ", - отметили экологи.

По их словам, сжигание и бесконтрольное захоронение токсичных отходов создает реальную опасность заражения фильтратом грунтовых вод у водозабора.

"Согласно кадастровой карты, указанный участок никому не передавался для складирования и захоронения отходов, но на месте свалки зарегистрированы земельные участки, которые должны использоваться для садоводства и приусадебного хозяйства", - пояснили экологи.  

Читайте также: В Минэкологии потребовали от Генпрокуратуры разобраться с экологическими проблемами Оболони

Фото KV

КиевVласть

Артем Янковецкий

Теги: новости киева, депутат, оболонский район, михайленко, жители, мусорная свалка, днепровская водопроводная станция, экологическая ситуация

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.