четвер, 16 травня 2024 г.

Нардеп Москаленко призвал ВРУ принять законопроект об украинском языке во втором чтении

Нардеп Москаленко призвал ВРУ принять законопроект об украинском языке во втором чтении

Верховная Рада должна занять принципиальную позицию и обеспечить конституционное право украинцев на защиту своего родного языка. Это будет возможным, если депутаты проголосуют во втором чтении за законопроект № 5670-д “О функционировании украинского языка как государственного”.

Об этом, как стало известно KV, заявил народный депутат Ярослав Москаленко (глава депутатской группы "Воля народа") в ходе пленарного заседания Верховной Рады Украины, которое состоялось 12 марта 2019 года.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“С 2014 года мы принимали знаковые законы, давали ход масштабным реформам. И сейчас мы рассматриваем законопроект, что объединяет десятки поколений наших предков. Второе чтение законопроекта № 5670-д “О функционировании украинского языка как государственного” мы должны пройти достойно и принять в целом - это требование народа и наш долг перед ними и будущим всего государства”, - заявил Ярослав Москаленко.

Нардеп в своем выступлении привел исторические факты и доводы необходимости скорейшего рассмотрения и принятия закона о языке во втором чтении.

“Мы не можем остановиться на полпути. Призываю не вестись на спекуляции, что чьи-то права могут быть нарушены  Мы ни в коем случае не посягаем на другие языки, мы защищаем наш родной в нашем общем доме. После того, как мы рассмотрим тысячи поправок, призываю все депутатские фракции и группы обеспечить конституционное большинство в день принятия закона о языке”, - резюмировал депутат в своем  выступлении.

Напомним, использование средств от строительства ядерного могильника на Киевщине может быть закреплено на законодательном уровне за общинами, прилегающими к Чернобыльской зоне отчуждения. Соответствующие поправки к законопроекту в скором времени пообещал вынести на рассмотрение Верховной Раде нардеп от Киевщины Москаленко.

Читайте: 10% средств от строительства ЦХОЯТ должны быть направлены напрямую местным общинам близ зоны отчуждения, - Нардеп Москаленко

Фото: сайт Ярослава Москаленко

KиевVласть

Инна Михно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, позиция, власть киевщина, вру, законопроект, народный депутат, ярослав москаленко, язык, второе чтение

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.