четвер, 25 квітня 2024 г.

На таможнях процветают коррупционные схемы, ситуация хуже, чем при Насирове – бизнесмен

На таможнях процветают коррупционные схемы, ситуация хуже, чем при Насирове – бизнесмен

Коррупционные схемы продолжают беспрепятственно работать на украинских таможнях, несмотря на все реформы. В настоящее время ситуация с коррупцией на таможне вернулась к уровню, который был при экс-главе Министерства доходов и сборов Александре Клименко.

Об этом KV стало известно из заявления в ходе пресс-конференции главы общественного совета при Главном управления ГФС, заместителя гендиректора Ассоциации международных экспедиторов Украины, бизнесмена Виктора Берестенко (на фото).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

"Идет уничтожение таможни, как таковой. Таможенный блок находится в состоянии хуже, чем при Насирове (экс-глава ГФС Роман Насиров, – *KV)", - заявил Виктор Берестенко.

В качестве примера он привел ситуацию на Одесской таможне, где пилотный проект по уничтожению коррупции при оформлении импортированных автомобилей из США и Канады "Автохаб" превратился в еще одну коррупционную схему. Оформлять автомобили через "Автохаб" могут только отдельные, приближенные к руководству таможни фирмы, а остальным создают искусственные препятствия.

"Субъекты, которые не хотят платить взятки, получают немотивированные отказы в оформлении груза", - пояснил глава общественного советапри ГУ ГФС.

Еще одна схема – подмена груза при оформлении контейнеров. В этом случае при попустительстве со стороны таможенников высоколиквидный товар вроде обуви и тканей оформляется под видом подошв или ниток, что приводит к существенному снижению платежей в бюджет – иногда в 10 раз.

"Оформить обувь или ткань у "белого" бизнеса сегодня не получится", - уверен Виктор Берестенко.

По его словам, только "Автохаб" приносит своим бенефициарам около 3,5 млн долларов в месяц незаконных доходов. Подсчитать коррупционные доходы от контейнерной схемы в целом по стране не представляется возможным, т.к. в ней, кроме Одесской, задействованы Сумская и Днепровская таможни. Но по самым минимальным подсчетам, которые провела команда Берестенко, с ноября 2017 года только на Одесской таможне из-за действия схемы бюджет недополучил более 10 млн долларов.

В настоящее время информацию о данных схемах Ассоциация международных экспедиторов Украины передала в Кабмин, Администрацию президента, Генпрокуратуру, а также в дипломатические представительства иностранных государств, "чтобы они понимали размер коррупции на нашей таможне".

Виктор Берестенко считает, что за схемами стоят недобросовестные сотрудники СБУ, в частности, Главного управления по борьбе с организованной преступностью и коррупцией. Без их участия, уверен бизнесмен, реализация схем была бы невозможна.

"Эти схемы не могут существовать без покровителей в силовых ведомствах", - считает Виктор Берестенко.

Кроме того, он сообщил, что в настоящее время против него в связи с попытками противодействовать схемам, развязана дискредитационная кампания в СМИ. Кроме того, он уже получал угрозы о физической расправе.

Читайте: Правоохранители задержали за взятку замначальника Киевской таможни

Фото предоставлено пресс-службой

KиевVласть

Алексей Ветров

Теги: новости киева, новости украины, бюджет, коррупция, гфс, таможня, коррупционные схемы, виктор берестенко, незаконные доходы

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.