неділя, 26 травня 2024 г.

Количество рейдерских захватов в Украине в 2015 году будет расти

Количество рейдерских захватов в Украине в 2015 году будет расти

В Украине зафиксирована угрожающая динамика фактов рейдерства. Из-за этого Украинский союз промышленников и предпринимателей (УСПП), Торгово-промышленная палата (ТПП) и Украинский институт исследования экстремизма (UIRE) подписали план совместных действий на 2015 год, предусматривающий комплекс мер по противодействию рейдерству. 

План был подписан на прошедшей сегодня в Торгово-промышленной палате Украины  конференции “Рейдерство в Украине: проблемы и противодействие”.

По словам президента UIRE, экс-секретаря Киевсовета Галины Гереги, в Украине наблюдается угрожающая динамика роста фактов рейдерства.

Как стало известно KV, данный меседж был подкреплен результатами мониторинга UIRE за январь-февраль 2015 года во всех областях Украины, где функционируют финансово привлекательные предприятия.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

Как отметил эксперт Института Руслан Старовойтенко, опасной тенденцией является использование насилия, в том числе и оружия, во время рейдерских атак.

С начала года эксперты UIRE выделили топ-5 самых вопиющих фактов рейдерских захватов:

1. Амстор. Увлечения и блокирование работы 20 магазинов. После проведения аудита и смены руководства происходило противостояние с участием вооруженных людей.

2.Тростянецкий элеватор. Нападение на собственность международной группы компаний “Bunge”. Разбитые стекла, выломаны двери, наличие тяжело раненых работников предприятия. При осмотре задержанных нападавших обнаружено ружья, патроны, петарды с прикрепленными гвоздями.

3.Бахчисарайська райпотребсоюз. Силовое противостояние пайщиков и вооруженных людей в масках (более 100 боевиков).

4. ООО “Мединский”. Состоялся поджог предприятия, было зафиксировано использование боевых гранат. Очередная попытка свести счеты с предпринимателем, который в прошлом году уже подвергся нападению вооруженных боевиков в масках, в том числе с применением боевых гранат.

5.Краматорская металлобаза. Оперативная служба правопорядка ВС Украины в ходе перестрелки захватила в плен неизвестных нападавших, которые с оружием пытались захватить металлобазу.

“Для борьбы с рейдерством есть целый ряд механизмов, как законодательных, так и общественных. Наша задача - объединить опыт и наработки, которые уже существуют в этой области, и выходить на публичный диалог с властью и гражданским обществом”,- считает Герега.

Все участники конференции сошлись во мнении: общественная опасность рейдерства заключается в том, что оно подрывает экономику государства и лишает страну инвестиций. Способствует этому несовершенная законодательная база. К тому же, ситуация усугубляется  увеличением в Украине количества незарегистрированной оружия и пассивностью правоохранительных органов.

КиевVласть

Алексей Руденко

Теги: милиция, оружие, закон, рейдер, герега, проблема, резонанс, тпп, старовойтенко

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.