п'ятниця, 29 березня 2024 г.

КГГА напомнили о необходимости химически очищать выбросы МСЗ “Энергия”

КГГА напомнили о необходимости химически очищать выбросы МСЗ “Энергия”

ПАО “Киевэнерго” просит у КГГА 140 миллионов гривен на строительство системы химической очистки атмосферных выбросов на мусоросжигающем заводе “Энергия”. Из-за отсутствия такой системы в Киеве нарушается Европейская директива по сжиганию отходов и экологии наносится существенный ущерб.  

Об этом KV стало известно из сообщения пресс-службы “Киевэнерго”.

По словам директора филиала “Завод ”Энергия” Сергея Крикуна, снизить выбросы вредных веществ до уровня, установленного европейским законодательством, необходимо до 1 января 2018 года. Это является одним из условий для выдачи разрешения на выбросы загрязняющих веществ в атмосферу. При невыполнении этого требования, государственные контролирующие органы, дескать, могут приостановить деятельность завода.

“Это, в свою очередь, приведет к тому, что мусор с левобережной части КИева не будет вывозиться вовремя на существующие легальные полигоны, а окажется на нелегальных свалках. Подобное развитие событий  приведет не только к нанесению ущерба бюджету столицы, но и негативно плохо повлияет на экологию”, - заявил Крикун.

Как сообщают в “Киевэнерго, сейчас завод принимает все меры, препятствующие распространению неприятных запахов за пределы бункера складирования отходов. Благодаря этому, концентрация загрязняющих веществ в дымовых газах соответствует требованиям украинского законодательства и условиям разрешения на выбросы.

Но… Это далеко от европейских норм.

В “Киевэнерго” подчеркивают, что проект строительства системы химической очистки выбросов на заводе “Энергия” готов уже, как два года, но КГГА не выделяет на его реализацию 140 млн грн. Если эти еньги будут выделены, то внедрение химической очистки на 4-х котлоагрегатах займет около 18 месяцев.

В “Киевэнерго” отметили, что несмотря на распоряжение КГГА и готовые проектные документы, финансирование проекта откладывается уже второй год подряд.

СПРАВКА: При проектировании завода система химзащиты не была заложена. С этой целью КГГА 29 декабря 2011 выдала распоряжение о разработке проектной документации для внедрения системы химической очистки выбросов “Энергии”.  

В результате ГУ коммунального хозяйства КГГА выступило заказчиком проекта.

В 2011-2012 годах ООО ПКФ “Екопрон-Юг” был разработан проект, стадия “П”. В августе 2012 года проект получил положительное заключение от ГП “Укргосстройэкспертиза”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

КиевVласть

Алексей Бурлаков

Теги: кгга, киевэнерго, энергия, сергей крикун, мусорозжигательный завод

четвер, 28 березня 2024 г.
20:44
У Гостомелі працюватиме перевізний цифровий флюорограф
20:22
Протягом доби зафіксовано 48 бойових зіткнень, - Генштаб ЗСУ
20:02
У Києві розпочали відключати опалення в житловому секторі
19:42
Поліцейські затримали киянина, який через помсту вбив собаку колишньої дівчини
19:23
Бучу відвідала делегація з Боснії і Герцеговини
19:04
ВАКС продовжив обов'язки судді Верховного суду Князєву
18:46
КОВА максимально сприяла правоохоронним органам у затриманні “крота”, - Руслан Кравченко
18:26
Завтра у Димерській громаді частково не буде світла
18:06
Донори крові з Києва - у топі серед команд DonorUA for Teams
17:46
Новий міжнародний залізничний маршрут з Києва до Кошице планують запустити вже цього року
17:21
“Українська команда” передала батальйону “Свобода” велику партію дронів-літаків, – Палатний
17:03
Український гідрометцентр попередив про небезпечні метеорологічні явища на Київщині
16:46
Ювенальні прокурори зафіксували загибель 537 дітей внаслідок збройної агресії рф
16:26
У президентській резиденції на Липській вирішили відремонтувати каналізацію
16:06
Зеленський представив нового голову Служби зовнішньої розвідки
15:46
Для Голосіївського району столиці збираються накупити цибулин тюльпанів та нарцисів на 1,4 млн гривень
Календар подій
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
28 березня 2024 г. 13:00
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
У столичному регіоні розробка Детальних планів території (ДПТ) все частіше використовується місцевими владами для легалізації самочинних будівництв через зміну цільового призначення земельних ділянок. Приклад – будівництво кінологічного центру біля села Рославичі на території Феодосіївської громади, яке явно без жодних дозвільних документів триває вже більше двох років і наразі активно підтримується керівництвом громади всупереч позиції місцевих мешканців. Громадські активісти наголошують на тому, що такий об'єкт матиме серйозний негативний вплив на екологію: створить ризик зараження людей різними хворобами через відсутність місця для утилізації собачих фекалій та загрозу для розташованого поруч ландшафтного заповідника “Васильківські карпати”. В Київській облраді, схоже, з цим згодні, але нічого зробити не можуть. Що стосується обурених громадян, то, якщо у Феодосіївській сільраді їх “не почують”, вони збираються звертатись до правоохоронців і суду.
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
26 березня 2024 г. 09:00
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
В Таценках на Обухівщині – скандал навколо підприємства, що планує займатися розливом мастил та оливи. Місцеві жителі вказують, що на земельній ділянці, де будуються виробничі потужності підприємства, розташована свердловина питної води, а поряд — житлова забудова і бювети. На думку мешканців, така наближеність створює ризик забруднення хімією навколишніх джерел. Люди налякані не тільки екологічними ризиками, а й воєнними: росіяни вже неодноразово доводили свій інтерес до підприємств нафтової галузі. Заручившись підтримкою місцевої влади, активісти дійшли аж до Міністерства екології. Однак, підприємство й досі продовжує здійснювати свою роботу. Чого прагнуть мешканці, чи дійсно підприємство загрожує екології села та як у ситуацію планують втручатись владні органи, – дізнавалася КВ.