субота, 27 квітня 2024 г.

Гендиректор Чернобыльской АЭС подал в отставку

Гендиректор Чернобыльской АЭС подал в отставку

Генеральный директор ЧАЭС Игорь Грамоткин (на фото) подал в отставку. Причиной он назвал конфликт между руководством Министерства экологии и руководством Чернобыльской АЭС.

Об этом KV стало известно из сообщения на сайте ЧАЭС.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Генеральный директор отмечает, что ассамблея Доноров ОУ, состоявшаяся 20 июля, подтвердила значительный прогресс по двум основным проектам, реализуемым на Чернобыльской АЭС: новый безопасный конфайнмент (НБК) и хранилище отходов ядерного топлива (ХОЯТ-2). На сегодня имеются все предпосылки для того, чтобы проекты в этом году были завершены.

Читайте: Под Киевом начали строить ядерный могильник

Он добавил, что для успешного завершения проектов необходима совместная и слаженная работа всех вовлеченных сторон. Но конфликт, возникший между Минэкологии и руководством ЧАЭС, ставит под вопрос позитивный сценарий развития событий.

“Попытки рационального подхода в решении сложившейся ситуации привели к тому, что конфликт, связанный с финансированием предприятия и начинавшийся, как производственный, принял глубоко личностный характер. Это вылилось в то, что 20 июля на Ассамблее Доноров я был исключен из состава украинской делегации. Впервые за 20 лет директор Чернобыльской АЭС не был допущен к участию в этом принципиально важном мероприятии, не имел возможности принять участие в обсуждении критичных вопросов, связанных с реализацией проектов, заказчиком которых является ЧАЭС”, - пишет Игорь Грамоткин.

Читайте: На Чернобыльской АЭС построят второй безопасный конфайнмент

Он добавил, что лишен возможности погасить задолженность перед Пенсионным фондом, гарантировать выплату зарплаты персоналу ЧАЭС и покрывать текущие расходы предприятия.

Свой уход с должности директора ЧАЭС Игорь Грамоткин считает единственным способом привлечь внимание к этой ситуации и разрешить проблему.

Напомним, как ранее сообщала KV, в конце ноября 2016 года на разрушенный блок №4 ЧАЭС была надвинута арка нового безопасного конфайнмента длиной 165 м, высотой 110 м, общим весом 36,2 тыс. тонн. Строительство НБК началось в 2012 году после масштабных подготовительных работ на площадке. НБК имеет проектный срок эксплуатации 100 лет. Его строительство обошлось в 1,5 млрд евро.

Ввести объект в эксплуатацию планировали в ноябре 2017 года, потом в конце мая 2018 года. Теперь дату перенесли на ноябрь этого года.

Читайте: На Арку над ЧАЭС установили герметичную мембрану

Фото: Википедия

KиевVласть

Александр Кравченко

Теги: новости киевской области, новости киевщины, чаэс, цхоят, нбк, игорь грамоткин

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.