п'ятниця, 17 травня 2024 г.

Бардак в столичном Центре крови

Бардак в столичном Центре крови

Кровный скандал в столице. В городском центре переливания некуда девать плазму - жидкую часть крови. Ранее из нее делали лекарственные препараты. А год назад отдел производства закрыли. Теперь, вместо бесплатного обеспечения, пациенты вынуждены покупать импортные средства втридорога.

Об этом KV стало известно из видеосюжета на телеканале “НТН”

Найти в столичных аптеках препараты из донорской плазмы - альбумин или иммуноглобулин - не проблема. Впрочем, раньше их просто передавали больницам, поэтому пациенты получали бесплатно. Теперь людям приходится отдавать кругленькие суммы.

Год назад препараты из донорской крови учреждению производить запретили. Связано это с нарушением санитарных норм и неудовлетворительным состоянием помещения.

“Забивается городская сеть, у нас в подвале подтоплено, это не совместимо с медицинскими требованиями и санстанции, и с условиями производства”, - рассказал замначальника Киевского городского центра крови Виктор Вехово.

Однако, бывшие сотрудники Центра крови считают, проблема в другом - просто все ставится на коммерческую основу. И помещение которое не ремонтировалось полвека, дешевле отремонтировать, чем покупать зарубежные альбумин или иммуноглобулин.

Кроме того, они обвиняют нынешнее руководство центра в утилизации донорской плазмы.

“Они не знают, куда деть эту плазму, плазма имеет сроки хранения, сроки хранения заканчиваются, почти у тонны плазмы заканчиваются, и будут списывать и выливать. Куда? В канализацию”, - возмущена Ольга Борисевич, бывший руководитель отдела производства препаратов крови. В самом центре переливания крови признают: плазмы много. Но упреки в ее утилизации опровергают.

Срок годности плазмы - три года. Препараты из нее для киевлян в начале года изготавливали в Луганске. После начала боев попытались в других городах. Это привлекло внимание общественных активистов. По мнению Национального комитета по борьбе с коррупцией, Минздрав под руководством Раисы Богатыревой вроде намеревалось наладить переработку в частных центрах.

Бывшие сотрудники Центра крови намерены в судах отстаивать право на жизнь своего отдела. Ведь мотивы руководства столичного департамента здравоохранения, которое, вместо ремонта, решило возить плазму на переработку в другие города, мягко говоря непонятны. “Почему вдруг Луганск и Одесса будут перерабатывать кровь киевлян для киевлян, ну это же маразм - туда отправлять плазму, везти туда, а потом обратно забирать”, - недоумевает Вера Казимирчук, профессор иммунологии:

Руководитель Киевского городского центра крови Людмила Заневская вроде бы не против открытия отдела, но только после наведения порядка, на который как обычно нет средств.

Пока чиновники обещают ремонт, а с телеэкранов призывают украинцев стать донорами, в Киевском центре переливания крови не могут справиться с запасами: ждут переработку 6 тонн плазмы. Это - 800 литров чистого альбумина, в среднем по 4 сотни гривен за ампулу.

Решение для спасения донорской плазмы в Киеве видится только одно -  ремонт или создание нового отдела производства препаратов крови.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

КиевVласть

Кристина Шевченко

Теги: кровь, центр переливания крови, плазма, иммуноглобулин, альбумин

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.