неділя, 19 травня 2024 г.
Уличные раскраски: доброта как образ жизни. Околодавосские зарисовки

Уличные раскраски: доброта как образ жизни. Околодавосские зарисовки

Елена Деревянко

Репутолог, консультант, вице-президент Украинской PR-Лиги, кандидат экономических наук

О Давосе в этом году писать скучно. Во-первых, потому  что Украина еще дальше от фокуса интереса собравшихся, чем в прошлом году. Во-вторых, потому что риторика нашей делегации по своей бравурной тональности не изменилась, но уровень доверия ниже на порядок – единожды солгав и дальше по тексту. И, в третьих, потому что общедавосский высоколобых дискурс страшно далек от наших реалий выживания и поиска просветления.

Зато альпийские пейзажи на некотором удалении от ВЭФ-овского муравейника вечно хороши вдохновенно-отдохновенны. И еще более прекрасны в органическом единстве с местными постройками – построенных с уважением к окружающей среде и человеческой психике. В отличие от киевского мурального вандализма, который ваяют и малюют, похоже, с триединой целью – удивить, напугать, пропиариться/заработать.

В чем же радикальное отличие между тем, как европейцы (в данном случае исключительно благополучные и эталонные для других стран граждане Швейцарии, - украшают свои места обитания) от того, как это делают наши обоеполые “дуньки”? краем глаза повидавшие мир и вернувшиеся домой с намерением в меру своего убогого разумения  учить земляков уму разуму?

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook    

Все очень просто: “их” подход аристократичен – а значит, не кричащий, неброский и главное – добрый. В отношении настенных росписей, парковой скульптуры, прочих арт-объектов – вплоть до застекленных балконов многоквартирных домов и двориков одноэтажной Швейцарии.

А образ мыслей и действий “наших” “курателей” - понтовитый и самовлюбленный, невежественный и плебейский. Чем-то напоминает байку из гоголевских “Вечеров на хуторе близь Диканьки”: “Рассказал, как один школьник, учившийся у какого-то дьяка грамоте, приехал к отцу и стал таким латыньщиком, что позабыл даже наш язык православный. Все слова сворачивает на ус. Лопата, у него лопатус; баба, бабус. Вот, случилось раз, пошли они вместе с отцом в поле. Латыньщик увидел грабли и спрашивает отца: „Как это, батьку, по-вашему называется?“ Да и наступил, разинувши рот, ногою на зубцы. Тот не успел собраться с ответом, как ручка, размахнувшись, поднялась и — хвать его по лбу. „Проклятые грабли!“ закричал школьник, ухватясь рукою за лоб и подскочивши на аршин: „как же они, чорт бы спихнул с мосту отца их, больно бьются!“ Так вот как! Припомнил и имя, голубчик!”

Но, конечно, лучше один раз увидеть, чтобы сравнить. И сделать выводы. А потом скинуться всем миром на краску и замазать понамалеванное в историческом центре и других дорогих сердцам киевлян местах уродство. Чтобы Киев напоминал поселение европейцев, а не орды варваров, считающейся эталоном красоты яркие цвета и гигантские размеры изображений.

КиевVласть

Теги: архитектура, давос, уровень доверия, реалии, европейцы, парковая скульптура, пейзажи

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.