субота, 27 квітня 2024 г.
Україна залишилася без висококласних лікарів

Україна залишилася без висококласних лікарів

Валерий Дубиль

Народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

Доки вчора ми з Олександрою Кужель під Верховною Радою намагалися не допустити знесення поліцією конструкції важкохворих, які прийшли добиватися виділення додаткових грошей на програму “Лікування українських громадян за кордоном”, поруч проходила ще одна акція – проти знищення єдиного в Україні Центру дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку.

Цей без усякого перебільшення злочин відбувся перед Днем Незалежності в Національній дитячій лікарні “Охматдит”. Не фейкова реформа, а саме злочин проти українських дітей.

Центр онкогематології та трансплантації кісткового мозку НДСЛ “Охматдит” був єдиним в Україні, де проводилися трансплантації кісткового мозку (ТКМ) дітям з онкогематологічними захворюваннями. З моменту заснування у 2003 році, в ньому провели трансплантації 235 пацієнтам - 120 аутоТКМ та 115 – від родинного донора.

Сьогодні 167 пацієнтів (70%) цих пацієнтів живі і не мають онкозахворювань, що повністю відповідає середньоєвропейським показникам, а сам Центр впритул підійшов до запуску неродинної ТКМ. Українські пацієнти могли б лікуватися не за кордоном (одна операція коштує там 120-150 тис. євро), а на рідній землі, поруч із рідними і близькими.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Головний лікар “Охматдиту” Ірина Садовяк з подачі МОЗ, прикриваючись гаслами реструктуризації, звільнила двох найдосвідченіших дитячих онкогематологів країни, які отримали звання Заслужених лікарів України саме за створення цього унікального Центру та запуск трансплантації кісткового мозку!

Але після цього там фактично закрилося відділення трансплантації, бо з 7 лікарів звільнилося 6. Тепер 20-25 дітей не зможуть отримати недороге державне лікування в Україні, а мають шукати хто 40 тис., а хто всі 120 тис. євро для лікування за кордоном!

Ви уявляєте, які це кошти для звичайної української родини? Навіть з допомогою благодійників, це – непідйомна сума!

Але найстрашніше те, що закрилася головна діагностична лабораторія з дитячих лейкозів та лейкеміях. Там було ШІСТЬ унікальних спеціалістів, і всі ШІСТЬ звільнилися! Тепер більше 500 хворих дітей на рік по всій країні не зможуть отримати точний діагноз, а отже лікарі не зможуть прописати їм точну хіміотерапію!

Читайте: Лікарня “Охматдит”: таємниці зачинених дверей

Причиною конфлікту, який призвів до звільнення лікарів та фактичного припинення проведення трансплантації в нашій країні, стала принципова позиція лікарів щодо забезпечення ліками МОЗом та фактичного провалу так званих міжнародних закупівель.

Лікарі відверто не хочуть призначати ліки з невідповідною, низькою якістю, які їм нав’язує МОЗ. А багатьох якісних препаратів просто немає, бо міністерство створило ситуацію, коли ліки поставляються у країну роками!

Формально, догани лікарям, які в 1998 році зробили першу в Україні аутологічну ТКМ, в 2000 році першу ТКМ від повністю сумісного родинного донора, а з 2015 році запустили успішні ТКМ від частково-сумісного родинного донора, виписали за начебто погане інформування батьків про наявність ліків на складі лікарні і рекомендації їм купляти дороговартісні ліки найкращих світових виробників замість того, щоб використовувати те, що закупила держава.

Про жахливі півторарічні затримки міжнародних поставок ліків для онкогематологічних хворих, якість медикаментів, що постачає держава, та практичну відсутність їх на складі лікарні треба писати окремо.

Зауважу тільки, що на сьогодні з замовлених “Охматдитом” у рамках бюджетних закупівель МОЗ в 2017 році більш ніж 130 позицій ліків та медвиробів (на суму 113,5 млн гривень), поставлено тільки три найменування.

Читайте: ЮНІСЕФ, “перемоги” МОЗ та нещеплена Україна

Сьогодні члени парламентського комітету з питань охорони здоров’я з трибуни Верховної Ради заявили про злочин керівництва МОЗ проти українців і звернуться до поліції.

Цитую: “Замість того, щоб розробити порядок ввезення в Україну трансплантатів гемопоетичних стовбурових клітин (кісткового мозку) та організувати повноцінне лікування онкогематолгічних хворих у нашій країні, МОЗ ухвалює рішення про ліквідацію Центру дитячої онкогематології і трансплантації кісткового мозку Національної дитячої лікарні “Охматдит” та звільняє висококваліфікованих фахівців, завдяки яким в Україні рівень одужання дітей, хворих на онкогематологічні захворювання, зріс з 5% до 70%, що цілком відповідає сучасним світовим показникам”.

Такого відвертого та злочинного знищення сучасної та єдиної в цій сфері лікувальної технології та високопрофесійної команди, МОЗ ще не наважувався робити у рамках своєї фейкової медичної реформи.

А тому я ще раз звертаюся до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана: відкрийте нарешті очі і наведіть лад у своєму колективі, через дії і бездіяльність якого вже помирають українці!

Читайте: Інсулінозалежні не можуть розраховувати на МОЗ

Валерий Дубиль, народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

KиевVласть

Теги: медицина, моз, лекарства, реформы, дубиль

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.