вівторок, 21 травня 2024 г.
Профорієнтація підлітків в Україні: виклики та кроки до успіху

Профорієнтація підлітків в Україні: виклики та кроки до успіху

Дмитро Бондаренко

Заступник голови Асоціації інноваційної та цифрової освіти

Профорієнтація є одним із найважливіших аспектів розвитку підлітків, який сприяє їхньому майбутньому професійному успіху. Забезпечення належного рівня підтримки та наставництва у процесі професійного самовизначення є завданням держави. Однак, в Україні донедавна існували системні проблеми та виклики у цій сфері.

Однією з основних проблем до останнього часу була недостатня увага до профорієнтаційних програм. Недостатня увага з боку держави впродовж багатьох років перешкоджали впровадженню якісних профорієнтаційних заходів у школах та інших освітніх закладах, що призводило до обмеження доступу підлітків до інформації про різні професії та можливості подальшого їх кар'єрного розвитку.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Другою проблемою була відсутність системного підходу до профорієнтації. Українська система освіти часто зосереджується на традиційних академічних напрямах, залишаючи мало місця для практичних професій та ринкових потреб. Відсутність взаємодії між школою та бізнес-середовищем ускладнювало профорієнтацію підлітків у світі професій, що робило їх вибір менш обґрунтованим.

Третім викликом залишається низька свідомість батьків та підлітків щодо важливості профорієнтації. Багато батьків не розуміють, наскільки важливо вчасно розпочати процес професійного самовизначення для своєї дитини. Недостатня інформованість про можливості навчання та працевлаштування може призвести до невдалих кар'єрних виборів та ризику безробіття.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Але за останні роки держава нарешті зробила практичні кроки для вирішення цієї проблеми. Міністерством  освіти і науки України спільно з Асоціацією інноваційної та цифрової освіти у 2021 році був запроваджений Всеукраїнський проєкт з профорієнтації “Обери професію своєї мрії”, який дозволяє підлітку та його батькам або опікунам безкоштовно визначити здібність до 1 000+ професій на основі профорієнтаційного тестування за допомогою штучного інтелекту, пройти консультацію у кар’єрного радника, навчитись як правильно складати резюме та підготуватись до співбесіди з роботодавцем, дистанційно відвідати екскурсії на провідні підприємства, а тепер ще дізнатись про 140 найзатребуваніших професій на ринку праці в Україні. Вже понад 100 000 старшокласників скористались цією послугою, а інформацію про проходження профорієнтаційного тестування Міносвіти рекомендувало записувати у атестат для випускників девятих класів, починаючи з цього начального року. 

Отже, є сподівання, що існуюча статистика, яка говорить, що понад 50% українців наразі працює не за фахом, впродовж найближчих 10-15 років покращиться і наші діти зможуть навчатись на працювати за професією своєї мрії.

Дмитро Бондаренко, заступник голови Асоціації інноваційної та цифрової освіти

Теги: освіта, підлітки, асоціація інноваційної та цифрової освіти, дмитро бондаренко, профорієнтація

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.