вівторок, 19 березня 2024 г.
Про покарання прокурорiв

Про покарання прокурорiв

Владимир Бойко

Журналист, экс-глава консультационного совета при ГПУ

Надибав цікаву статистику в “Судово-юридичній газеті” щодо кількості прокурорів, притягнутих до дисциплінарної відповідальності.

За часи злочинного режиму, у 2011 році, при генпрокурорі Пшонці в дисциплінарному порядку були покарані 762 прокурори, у 2012 – 551 і в 2013 – 479. У 2014, коли нереформовану прокуратуру очолював Ярема, до дисциплінарної відповідальності були притягнуті фактично 453 прокурори (формально – 877, але з них 424 – це прокурори з Криму, заочно звільнені за співпрацю з окупантами). У 2015 році при генпрокурорі Шокіні в дисциплінарному порядку покарані 381 прокурор.

Але в 2016 році волелюбний український народ спіткала правоохоронна реформа, на посаду генерального прокурора України був призначений алкоголік без юридичної освіти, потім цю посаду взагалі ліквідували разом з Генеральною прокуратурою України (натомість з вересня 2016 року з’явилась просто “Генеральна прокуратура” - без слова “Україна”, однак генеральний, прости господи, прокурор про це досі не знає), а для покарання своїх підлеглих Луценко вигадав посаду “експерта з доброчесності”, на яку призначив сина свого товариша по чарці Петю Шкутяка. Та невдовзі з’ясувалось, що Петя взагалі не може працювати на атестованих посадах в органах прокуратури, оскільки раніше був засуджений за хуліганство.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Коротше кажучи, у 2016 році у зв’язку з тотальним реформуванням скарги на прокурорські безчинства практично не розглядались. Тоді – щоби ніхто не сумнівався в невпинному поступі реформ – була створена Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів. За весь 2017 рік ця Комісія притягнула до дисциплінарної відповідальності аж 75 прокурорів.

На жаль, “Судово-юридична газета” так і не змогла з'ясувати причину, з якої в 2011 році без усяких комісій були покарані 762 прокурори, а в 2017, після створення КДКП – лише 75. А причина ця полягає, виявляється, у тому, що Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів досі не має власного автопарку й власного секретаріату в складі хоча б 300 осіб. Щоби виправити ситуацію 4 квітня 2018 року КДКП ухвалила наступне рішення:

1. Утворити секретаріат Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

2. Затвердити структуру та штатний розпис секретаріату Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

3. Звернутися до Генеральної прокуратури України, як головного розпорядника коштів Державного бюджету України, щодо перегляду кошторису Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів на 2018 у зв’язку з необхідністю фінансування видатків Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів та її секретаріату, а також внесення відповідних бюджетних пропозицій до проекту Державного бюджету України на 2019 рік.

Одна біда: членам КДКП не доповіли, що ще 30 вересня 2016 року набули чинності поправки до Конституції України, відповідно до яких розділ “прокуратура України” взагалі вилучений з Основного Закону. Тож тепер незрозуміло, хто саме виконуватиме рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів і виділятиме бюджетні кошти на утримання секретаріату КДКП в складі 300 осіб – “Генеральної прокуратури України” як органу влади не існує. А без секретаріату – ну яка ж може бути робота по притягненню прокурорів до дисциплінарної відповідальності?

Ех, чує моє серце, що генеральному, прости господи, прокурору доведеться ту Комісію розганяти й повертати на службу Петю Шкутяка.

Владимир Бойко, журналист, экс-глава консультационного совета при ГПУ

Источник: фб Владимира Бойко

KиевVласть

Теги: генпрокуратура, юрий луценко, владимир бойко, дисциплинарная ответственность, петр шкутяк, квалификационно-дисциплинарная комиссия

понеділок, 18 березня 2024 г.
20:45
У столиці цього тижня заплановані продуктові сільськогосподарські ярмарки (локації)
20:34
Кличко попросив журналістів Bihus.info передати правоохоронцям інформацію щодо розслідування по заробіткам оточення Брагінського на контрактах з “Київським метрополітеном"
20:23
На Новопавлівському напрямку ворог, за підтримки авіації, 21 разів намагався прорвати оборону, - Генштаб ЗСУ
20:02
В Ірпені відкрили денний центр підтримки дітей та сімей
19:43
Зеленський зустрівся із членом Сенату Конгресу США Гремом
19:22
“Муніципальна Охорона” провели навчання з відпрацювання дій у разі позаштатної ситуації в столичних закладах освіти
19:05
Ірпінь відвідали представники міжнародної організації ЮНІДО
18:46
9 років тюрми отримав самопроголошений голова Димерської тергромади, який співпрацював з окупантами
18:26
На озері Богатирському було виявлено перевищення норми нафтопродуктів у 3,6 рази, - “Плесо”
18:03
На Київщині пройде лекція-презентація “Історія дайвінгу у Світі та Україні”
17:46
Чеська залізниця запускає новий поїзд до України
17:27
Столичні правоохоронці повідомили про підозру організаторам черговой схеми незаконного виїзду за кордон (фото)
17:05
У Києві спростять порядок встановлення меморіальних дощок
16:45
У Деснянському районі п’яний водій вчинив потрійну ДТП, постраждали двоє водіїв
16:25
Міноборони у лютому заблокувало постачання 264 т неякісних продуктів до військових частин
16:03
Відзавтра, 19 березня, на станції метро “Шулявська” розпочнеться капітальний ремонт ескалатора
Календар подій
Житло замість історичної будівлі: у Києві вирішується доля сторічної садиби Маліна
18 березня 2024 г. 09:00
Житло замість історичної будівлі: у Києві вирішується доля сторічної садиби Маліна
Посадовці КМДА формально ще можуть спробувати відстояти в касаційному суді свою позицію – не видавати МУО на проєктування, які допоможуть замовникам легально перетворити історичну садибу Маліна (1890 рік побудови) на вул. Олександра Кониського, 22 у сучасний житловий будинок. Чиновники до цього програли два суди по цьому питанню. Причина – історичному об'єкту офіційно не надано статус пам'ятки, а гучне рішення Київради від серпня 2021 року, яким власникам таких об'єктів було рекомендовано утриматися від здійснення робіт в них, як на цьому ще тоді наголошувала КВ, не має “зобов'язального характеру”. Поки київські активісти добиваються присвоєння садибі Маліна охоронного статусу, забудовники, які, схоже, пов'язані з “групою родин Негрича та Голиці", встигли зруйнувати значну частину будівлі. Відповідні слідчі дії станом на сьогодні ніяких результатів не принесли і, ймовірно, вже не принесуть.
Позивний “Тьотя”: за що судитимуть ексгендиректорку столичного КП “Інформатика” Вероніку Малкову
14 березня 2024 г. 09:00
Позивний “Тьотя”: за що судитимуть ексгендиректорку столичного КП “Інформатика” Вероніку Малкову
Столичні правоохоронці завершили слідство відносно ексгендиректорки та діючої заступниці керівника КП “Інформатика” Вероніки Малкової (на колажі). Наразі вона офіційно є обвинуваченою у розповсюдженні даних з вуличних камер відеонагляду, які встановлювалися в Києві за рахунок коштів міського бюджету. За цей злочин посадовиці загрожує до 5 років позбавлення волі, але яким буде кінцевий вердикт Шевченківського райсуду, покаже час. Так, слідчі встановили, що Малкова спільно ще з двома особами, один із яких є її підлеглим, допомагали громадянам, зокрема, встановлювати маршрути переміщення транспортних засобів по місту. Такий процес вони називали “розшуком”, а тодішня очільниця “Інформатики” навіть мала “позивний” – “Тьотя”. При цьому, в КМДА і Київраді, схоже, не поспішають робити свої кроки щодо покарання винних. Малкова повернулася до роботи після відсторонення у березні 2023-го, а ініціатива депутатського корпусу щодо створення спеціальної комісії, яка розслідує такі інциденти, так і не була офіційно запроваджена.