субота, 20 квітня 2024 г.
“Подарок” Густелева киевлянам: 594 млн гривен дорожных убытков

“Подарок” Густелева киевлянам: 594 млн гривен дорожных убытков

Роман Головін

Голова Всеукраїнського об`єднання власників землі

Убытки в 594 млн гривен – таков показатель работы киевских коммунальных предприятий (КП), отвечающих за состояние дорог в столице, в 2015-2017 годах. Эти почти 600 млн гривен - прямой ущерб для киевлян.

Все эти КП входят в состав коммунальной корпорации (КК) “Киевавтодор”, которую последние два с лишним года возглавляет Александр Густелев.

По данным в третьей колонке видно, что все предприятия “Киевавтодора” несут убытки от операционной деятельности. Похоже, чтобы скрыть эти убытки, подчиненные Густелева не придумали ничего умнее, чем “нарисовать” 615 млн гривен “прочих доходов (доходы от бесплатно полученных активов)”, сформировав их из “амортизации”.

Увы, двойная запись, как способ ведения бухгалтерского учета, позволяет провести эту махинацию. Особенно на примере КП ДЭУ “Шевченковского района”, где “Амортизация” в сумме 50 млн 421 тыс. гривен равна доходам от бесплатно полученных активов (прочие доходы) на ту же сумму.

Но даже без этих примеров понятно, что бесплатно активы никто не дарил. Разве что амортизацию (износ) посчитать подарком.

У остальных предприятий суммы “амортизации” и “бесплатно полученных активов” тоже равны или почти равны. В результате таких неслабых “ошибок” предприятия становятся прибыльными.

Так маскируется от общественности абсолютная некомпетентность руководства “Киевавтодора” и исполнительных органов КГГА.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Также за такой мнимой прибыльностью скрывается то, что коммунальным предприятиям отдают в убыток “горькие корешки”, а частным компаниям - “сладкие вершки”. Ибо миллиардные контракты с частными компаниями едва ли убыточны что для этих компаний, что для тех, кто эти контракты им отдает.

Что нужно делать в этой ситуации:

1. Найти виновных и примерно наказать. Этими виновными могут быть замглавы КГГА Дмитрий Давтян, директор Департамента транспортной инфраструктуры КГГА Сергей Симонов, гендиректор КК “Киевавтодор” Александр Густелев и его подчиненные.

2. Поменять руководителя “Киевавтодора”.

3. Новому руководителю поставить задачу перезагрузить работу предприятий, а именно: а) вести достоверный учет; б) вывести предприятия на безубыточность; в) развивать материальную базу предприятий.

4. Вернуть коммунальным предприятиям “вкусные” объемы работ, которые отдают, в основном, турецким компаниям - прибыль не должна уходить от киевлян, которым принадлежит все коммунальное имущество столицы.

5. Контроль за ситуацией в сфере дорог, мостов и бычков на остановках должен взять на себя городской голова Виталий Кличко, поскольку подчиненные его раз за разом подводят.

Кроме этого, депутаты Киевсовета могут и должны уделять больше внимания коммунальным предприятиям. Потому что это прямое право депутатов, как представителей столичной общины, а не некоторых сотрудников КГГА, которые регулярно влияют на назначение руководителей КП.

Должен в который раз напомнить: КГГА - это президентско-правительственная вертикаль, которая не имеет никакого отношения к коммунальной собственности киевлян.

Потому крайне парадоксально звучит из уст депутата, что некий замглавы КГГА решает, кому быть руководителем коммунального предприятия, а кому - нет.

Руководить коммунальными предприятиями, назначать и увольнять руководителей должны депутаты Киевсовета. А мэр столицы обязан подписывать эти решения - именно как городской голова, а не как глава КГГА.

Ми Є Влада!

Читайте: Затопленный Крещатик – жертва Густелева и коррупции

Роман Головин, кандидат наук по государственному управлению

KиевVласть

Теги: новости киева, киевавтодор, александр густелев

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.