четвер, 28 березня 2024 г.
Почему в Киеве не строят небоскребы

Почему в Киеве не строят небоскребы

Александр Насиковский

Управляющий партнер DIM GROUP

Высотное строительство в развитых странах давно перестало быть чем-то из ряда вон выходящим. К концу 2016 года в мире насчитывалось свыше 3 700 небоскребов высотой более 150 м.  Больше всего таких зданий расположено в Китае (1392), США (706) и Японии (227). Догоняет лидеров азиатский город-государство Сингапур (53). В наши дни чемпионат по сверхвысотному строительству происходит в другом уголке мира — на Аравийском полуострове. Там, в Арабских Эмиратах стоит самый высокий небоскреб Burj Khalifa (828 м) и готовится возведение другого высотного гиганта — Kingdom Tower (1007 м) в Саудовской Аравии.

В отличие от этих стран, в Украине строительство небоскребов только на стадии зарождения. По числу высоток наша страна пока что занимает лишь 46 место в мире. Но это, я уверен, только пока!

Всего 20 зданий в Украине достигают 100 метров в высоту, и лишь одно – ЖК на Кловском спуске, 7 в Киеве  -  превышает 150 метров.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Причин для такого количества высотных проектов жилой недвижимости в Украине предостаточно. Прежде всего - это технологическая сложность и существенный рост затрат при высотном строительстве. Помимо дефицита финансов, у одних украинских застройщиков нет достаточного опыта для строительства небоскребов, у других - желания. Согласитесь, легче строить однотипные коробки и не вкладывать в более тщательную архитектурную проработку, использование новейших технологий, специального оборудования и стройматериалов.

Радует, что многие девелоперы делают свои первые, но смелые шаги в изучении зарубежных технологий. В столице уже есть проекты выше 30-ти этажей.  Не тайна, в ближайшие несколько лет в Киеве будут спроектированы и построены первые жилые дома выше 40 этажей.

Прогрессивные компании понимают, что развитие нашей столицы вверх неминуемо. Город не может постоянно расти вширь, а значит начнет интенсивно расти вверх. Сокращение пригодных земельных участков под застройку и рост цен на землю делают высотное строительство более экономически рациональным. Престиж, панорамные виды и минимальное шумовое загрязнение, я уверен, привлекут будущих жителей.

Важно, что эти застройщики уже сейчас получают бесценный опыт, который в будущем будет их конкурентным преимуществом. Небоскребы стали символами Нью-Йорка, Шанхая, Лондона и многих других городов мира. Так почему бы в ближайшее время им не стать символом динамичного развития украинской столицы?

Александр Насиковский, управляющий партнер DIM GROUP

Источник: korrespondent.net

KиевVласть

Теги: киев, строительство, жилье, александр насиковский, небоскребы

четвер, 28 березня 2024 г.
20:22
Протягом доби зафіксовано 48 бойових зіткнень, - Генштаб ЗСУ
20:02
У Києві розпочали відключати опалення в житловому секторі
19:42
Поліцейські затримали киянина, який через помсту вбив собаку колишньої дівчини
19:23
Бучу відвідала делегація з Боснії і Герцеговини
19:04
ВАКС продовжив обов'язки судді Верховного суду Князєву
18:46
КОВА максимально сприяла правоохоронним органам у затриманні “крота”, - Руслан Кравченко
18:26
Завтра у Димерській громаді частково не буде світла
18:06
Донори крові з Києва - у топі серед команд DonorUA for Teams
17:46
Новий міжнародний залізничний маршрут з Києва до Кошице планують запустити вже цього року
17:21
“Українська команда” передала батальйону “Свобода” велику партію дронів-літаків, – Палатний
17:03
Український гідрометцентр попередив про небезпечні метеорологічні явища на Київщині
16:46
Ювенальні прокурори зафіксували загибель 537 дітей внаслідок збройної агресії рф
16:26
У президентській резиденції на Липській вирішили відремонтувати каналізацію
16:06
Зеленський представив нового голову Служби зовнішньої розвідки
15:46
Для Голосіївського району столиці збираються накупити цибулин тюльпанів та нарцисів на 1,4 млн гривень
15:24
У Києві вручили нагороди переможцям конкурсу стартапів ProIT Startup Toloka
Календар подій
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
28 березня 2024 г. 13:00
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
У столичному регіоні розробка Детальних планів території (ДПТ) все частіше використовується місцевими владами для легалізації самочинних будівництв через зміну цільового призначення земельних ділянок. Приклад – будівництво кінологічного центру біля села Рославичі на території Феодосіївської громади, яке явно без жодних дозвільних документів триває вже більше двох років і наразі активно підтримується керівництвом громади всупереч позиції місцевих мешканців. Громадські активісти наголошують на тому, що такий об'єкт матиме серйозний негативний вплив на екологію: створить ризик зараження людей різними хворобами через відсутність місця для утилізації собачих фекалій та загрозу для розташованого поруч ландшафтного заповідника “Васильківські карпати”. В Київській облраді, схоже, з цим згодні, але нічого зробити не можуть. Що стосується обурених громадян, то, якщо у Феодосіївській сільраді їх “не почують”, вони збираються звертатись до правоохоронців і суду.
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
26 березня 2024 г. 09:00
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
В Таценках на Обухівщині – скандал навколо підприємства, що планує займатися розливом мастил та оливи. Місцеві жителі вказують, що на земельній ділянці, де будуються виробничі потужності підприємства, розташована свердловина питної води, а поряд — житлова забудова і бювети. На думку мешканців, така наближеність створює ризик забруднення хімією навколишніх джерел. Люди налякані не тільки екологічними ризиками, а й воєнними: росіяни вже неодноразово доводили свій інтерес до підприємств нафтової галузі. Заручившись підтримкою місцевої влади, активісти дійшли аж до Міністерства екології. Однак, підприємство й досі продовжує здійснювати свою роботу. Чого прагнуть мешканці, чи дійсно підприємство загрожує екології села та як у ситуацію планують втручатись владні органи, – дізнавалася КВ.