субота, 20 квітня 2024 г.
Онлайн-сервіси Мін’юсту. Як онлайн зареєструвати чи ліквідувати ФОП в Україні?

Онлайн-сервіси Мін’юсту. Як онлайн зареєструвати чи ліквідувати ФОП в Україні?

Станіслав Куценко

Експерт-юрист, начальник Головного територіального управління юстиції у м. Києві

За статистикою, близько 10 тисяч фізичних осіб-підприємців щомісяця ліквідовується, при цьому така ж сама кількість реєструється.

Сервіс “Он-лайн будинок юстиції” https://online.minjust.gov.ua надає допомогу в отриманні державних послуг усім бажаючим. За останні два місяці його відвідали 163562 особи.

Це – повністю прозора автоматизована система, яка забезпечує отримання послуг в електронному режимі без контакту з представниками влади. Нагадаю, що 23 лютого 2017 року відбулась презентація проекту Міністерства юстиції “Он-лайн будинок юстиції” на всеукраїнський рівень. Відтепер послугами, в тому числі з реєстрації громадського об’єднання зі статусом юридичної особи, можуть скористатися всі українці. Для цього достатньо зайти на сайт сервісу: http://online.minjust.gov.ua.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Проект увібрав у себе сервіси, які Міністерство юстиції надає в електронному вигляді та за допомогою мережі Інтернет, не виходячи з дому чи офісу, що дозволяє:

- отримувати інформацію з усіх реєстрів Мін’юсту;

- контролювати реєстраційні дії відносно своєї нерухомості за допомогою SMS-Маяка;

- зареєструвати громадське об’єднання або засіб масової інформації;

- отримувати дані про електронний цифровий підпис;

- користуватись послугами з повторного отримання документів у сфері реєстрації актів цивільного стану;

- здійснювати державну реєстрацію фізичної особи-підприємця, державну реєстрацію змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця та інше.

На порталі сервісу можна знайти інструкцію з отримання кожної запропонованої послуги, а також залишити відгук.

Хотілось би звернути увагу на деякі цікаві функції, які є у сервісі. Для того, щоб ним скористатись, треба перейти за посиланням https://online.minjust.gov.ua. За його допомогою можна замовити повторну видачу документів. Що це означає? Якщо ви втратили свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, про зміну імені чи будь-які інші документи, то можна подати електронну заяву і без зайвих черг отримати бажаний документ.

Існує також і послуга отримання електронного цифрового підпису. Він необхідний для того, щоб зареєструвати чи ліквідувати бізнес.

Активно працює розділ “Соціальний ліфт”. Сюди управління юстиції з усіх регіонів викладає свої вакансії для бажаючих влаштуватися на роботу.

Згодом буде запущена функція під назвою “Стажування”. За її допомогою стане можливим стажування в органах юстиції, в результаті чого можна буде поповнити їхні ряди.

Так само цікава послуга “SMS-Маяк”, яка допоможе відслідкувати стан вашого майна. Наприклад, коли ви придбали квартиру чи земельну ділянку і хочете бути впевненими, що у вас її ніхто не забере, можна ввімкнути інформування через смс-повідомлення. Тоді ви точно знатимете, що відбувається з вашою власністю. Те саме стосується й бізнесу.

Міністерство юстиції України є тримачем 21 реєстрів, серед яких– Єдиний державний реєстр нормативно-правових актів, Реєстр спеціальних бланків документів інформаційної системи Міністерства юстиції України, Єдиний реєстр спеціальних бланків нотаріальних документів, Єдиний реєстр нотаріусів України, Спадковий реєстр, Єдиний реєстр довіреностей та інші.

Розділ “Інформація з реєстрів” дає можливість направити запит для отримання даних із цих реєстрів.

Для тих, кому потрібна послуга припинення чи реєстрації фізичної особи-підприємця, слід обрати опцію “Фізична особа-підприємець”, заповнити необхідні реєстраційні форми та вказати, як саме ви хочете отримати витяг із Єдиного державного реєстру про те, що ваша фізична особа-підприємець є припинена. Його можливо отримати особисто чи за допомогою поштового повідомлення.

Після всіх цих кроків відбувається найцікавіше – потрібно вибрати опцію “подати заяву” та підписати її електронним цифровим підписом. Нагадаю, що “Он-лайн будинок юстиції” підкаже вам,де можна взяти електронний цифровий підпис. Зокрема, його можна отримати в будь-якій районній податковій інспекції, авторизованих центрах Міністерства юстиції України.

Міністерство юстиції та сервіс “Он-лайн будинок юстиції” декларує ліквідацію бізнесу за 24 години.

Виникає логічне запитання: що у такому випадку робити з податковою службою та Пенсійним фондом? Ці органи також освоюють онлайн-технології та мають доступ до реєстрів Міністерства юстиції України.

Чи не скористаються цією системою шахраї? Систему буде захищено на найвищому рівні найбільш сучасними засобами, в тому числі і криптографічними шифруваннями. За це відповідає ціле підприємство при Мін’юсті – “Національні інформаційні системи”. І якщо хтось раптом несанкціоновано внесе зміни в чиїсь дані – ми будемо знати точно, хто і коли це зробив. У такому випадку цього реєстратора можна буде притягнути до відповідальності. До реєстрів має доступ обмежене коло осіб – це 7000 (державних та приватних) нотаріусів по Україні, а також конкретні люди у кожній районній (якщо говорити про Київ) держадміністрації. Спеціалісти, яким відкритий доступ, мають свій логін і пароль, і варто їм зайти в систему, як усі їхні дії відслідковуватимуться.

Ми боролись із бюрократичною системою тисяч папірців і все-таки подолали її. Ще три роки тому електронні сервіси та Міністерство юстиції були несумісними. Нині юстиція – одна з лідерів серед державних органів, де запроваджуються електронні технології та проводяться реформи у сфері дерегуляції. Це спільна робота працівників Міністерства юстиції, колег та волонтерів із ІТ-галузі, які з перших днів допомагали створювати новий простір свободи і простоти у комунікаціях із державними органами.

Читайте:

Кожна дитина має право на якісне харчування

МАФи Vs Київ

Нове дихання судової системи України

Безкоштовна земля. Як отримати свої гектари?

Насильство в школі. Захист від психологічних та фізичних знущань

П'ять основних фактів, які слід знати про право поліції на огляд приватних речей

Як громадянин може отримати допомогу з депутатського фонду

Рейдери не зможуть забрати квартиру, занесену до реєстру

Чому українці мають не менше право на спокійний сон, ніж жителі інших країн Європи

Станіслав Куценко – експерт-юрист, начальник Головного територіального управління юстиції у місті Києві

KиевVласть

Теги: минюст, станислав куценко, онлайн-сервис, ликвидация предприятия, он-лайн будинок юстиції, регистрация ФОП, регистрация юрлиц, повторное получение документов

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій