неділя, 19 травня 2024 г.
“Київгаз”: комунальне підприємство, яке Кличко тримає для Льовочкіна

“Київгаз”: комунальне підприємство, яке Кличко тримає для Льовочкіна

Юрій Левченко

Депутат Верховної Ради VIII скликання

По вибуху на київських Позняках є один дуже важливий нюанс: а чий взагал “Київгаз”? Важливий цей нюанс тому, що основна версія причини трагедії – вибух газу. І, напевно, вона врешті-решт підтвердиться.

Справа в тому, що “Київгаз” формально контролюється містом Києвом. А точніше, міг би контролюватися, бо [мер Києва] Віталій Кличко "чомусь" не хоче використовувати правову можливість і повернути “Київгаз” під контроль громади.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

У “Київгаза” наступна структура власності:

1. Приватне акціонерне товариство “Компанія Київенергохолдинг” – 60%.

2. Територіальна громада міста Києва – 28,455%.

3. Решта акціонерів (юридичні та фізичні особи) – 11,545%.

А яка ж структура власності у нібито "приватної" компанії “Київенергохолдинг”? Ось така:

1. Територіальна громада міста Києва – 61% (!).

2. Artion Global Investors Ltd. (Велика Британія) – 25%.

3. Densec Ltd. (Кіпр) – 14%.

Тобто контрольний пакет в Київгазі має саме Київ. І це означає, що при бажанні міської влади до нього можна було б фактично ставитися як до комунального підприємства – ставити перед його керівництвом відповідні завдання та вимоги на користь громади (а не думати лише про надприбутки ціною добробуту громади), належним чином його контролювати, оперативно змінювати керівництво у разі його роботи проти інтересів громади тощо.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Але "чомусь" міський голова Києва Віталій Кличко цього не робить. Навпаки, він та його посіпаки роками роблять вигляд, що це приватна компанія, на яку місто не має жодного впливу й цим пояснюють всі відповідні біди.

Тому “Київгаз” протягом всього правління Кличка працює як суто приватна компанія, як приватний монополіст – з усіма відповідними жахливими наслідками для киян. Не вірите? То поцікавтеся, хто є головою правління цього надважливого для столиці монополіста – компанії, в якій міська громада має контрольний пакет.

Це Андрій Вінграновський – чоловік Юлії Льовочкіної, нардепа від ОПЗЖ та сестри того самого одіозного Сергія Льовочкіна.

Відразу згадуються крики деяких екзальтованих кличкофанів про те, що "Кличко – патріот, тому не чіпайте його". Або гнівні крики "а де докази, що Льовочкін спонсорує Кличка?". Взагалі тему Льовочкіна кличкофани намагаються обходити десятою дорогою, адже у них немає ніяких аргументів, як пояснити, про що ж домовлявся Кличко сидячи за одним столом з Фірташем та Льовочкіним у Відні перед президентськими виборами 2014 року. Подивіться, як жалюгідно намагався викручуватися мер столиці коли у нього питали про Льовочкіна.

Щоб приховати від українців свої домовленості з олігархом, Кличко сам попросив суд, щоб його допитували по справі Фірташа у закритому режимі.

Але, на жаль, питання не лише в бутафорному "патріотизмі" Кличка. Питання в тому, що через таке ставлення до комунального майна, через те, що такі надважливі компанії-монополісти фактично віддаються приватним інтересам для вижимки з них всіх соків, столиця розвалюється на очах, а кияни отримують жахливу якість життя та навіть трагедії.

Читайте: Левочкин и Фирташ больше не командуют Кличко – Коломойский (видео)

Источник публикации

Юрій Левченко, депутат Верховної Ради VIII скликання

КиевVласть

Теги: новости киева, виталий кличко, киевгаз, сергей левочкин, дмитрий фирташ, юлия левочкина, взрыв на позняках, анатолий винграновский

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.