четвер, 25 квітня 2024 г.
Фантастичні афери з громадськими грішми та де їх шукати

Фантастичні афери з громадськими грішми та де їх шукати

Дмитро Поліщук

Депутат Білоцерківської міськради від "Самопомочі"

Фантастичні за зухвалістю афери із громадськими грошима можливі, якщо при владі знаходяться люди, що йшли до неї заробляти в будь-який засіб, нехтуючи як потребами громади, так й етико-моральними цінностями. Це правило ще ніколи не підводило в виконавчій владі будь-якого рівня.

В Білій Церкві шість років існувала на папері ціла музична школа дитячих духових оркестрів. Створена як комунальний заклад місцевою міською радою безпосередньо за ініціативи колишнього мера, що керував містом 10 років, школа мала учнів та персонал кількістю за 7 десятків осіб, який справно отримував заробітну плату з міського бюджету, адже заклад муніципальний. Точніше працівники отримували зп на тому ж папері, на якому існувала власне їх музична школа - за “оформлених” десятків викладачів, адміністративний та технічний персонал на протязі шістьох років зарплату отримували невстановлені службові особи відділу культури і туризму Білоцерківської міської ради.

З метою розібратися ким, задля чого та за яких обставин міською владою одного з найбільших міст Київщини створено цілий комунальний заклад, який протягом декількох років справно отримував фінансування з міського бюджету білоцерківської громади, в липні 2017 року співробітники слідчого відділу поліції ГУ НП в Київській області відкрили кримінальне провадження, занесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015110030003603. Пізніше в вересні місцевий суд виніс ухвалу, в який сказано, що матеріали кримінального провадження містять достатні докази обґрунтованості даного клопотання, а тому виникає необхідність надати тимчасовий доступ до документів міфічної школи, яка не зважаючи на щомісячні бюджетні асигнування, функціонує виключно на папері.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Отже з Ухвали Білоцерківського міськрайонного суду від 25.09.2017 року, що міститься в Єдиному державному реєстрі судових рішень,  категорія справи: “Кримінальні справи; Злочини у сфері службової діяльності; Зловживання владою або службовим становищем” стають відомими подробиці цілої мафіозної схеми, що “провернув” екс-мер Білої Церкви Василь Савчук.

Шість років тому, в 2011 році за вказівкою колишнього міського голови м. Біла Церква Василя Савчука, в судовій ухвалі він позначений як “ОСОБА_2”, на підставі рішення Білоцерківської міської ради від 29.09.2011р.  № 285-12-УІ створено комунальний заклад БМР “Білоцерківська школа мистецтв № 6 дитячих духових оркестрів” (код ЄДРПОУ 37866082, м. Біла Церква, вул. Торгова площа, 6).

Ухвала багата на деталі цієї, можна сказати, унікальної справи - чи зможе читач назвати хоча б одне місто України, в якому настільки зухвало розпоряджалися б грошима міського бюджету, створивши на папері комунальний заклад та роками отримуючи зарплату за неіснуючих працівників? А, оскільки школа створена як комунальна, скоріш за все ще й виділялися гроші  протягом шести років з міського бюджету на її утримання – будь-який муніципальний заклад повинен отримувати кошти на оплату комунальних платежів, закупівлю обладнання та меблів, поточні ремонти тощо. Певно, в якомусь обласному центрі таке й було б можливе, у великому місті легше загубитися або заплутати сліди, але в невеличкому, ще й столичного регіону, за 80 км від столиці – й таке коїться?

Але повернемося до Ухвали Білоцерківського міськрайонного суду щодо кримінального провадження відносно дій колишньої влади міста. Згідно викладених в неї матеріалів, в штатному розписі Білоцерківської школи мистецтв № 6 рахувалося в різні роки від 61 до 74 чоловік на посадах адміністративного, технічного та викладацького складу. Як я зазначав вище, заробітну плату отримували невідомі посадовці відділу культури та туризму Білоцерківської міської ради. Більше того, кошти ще й індексувалися, судячи з зарплатного фонду. З матеріалів Ухвали:

“…Частина викладачів Білоцерківській школі мистецтв № 6 протягом усього строку функціонування закладу на робочому місці не з’являлись, а тільки рахувались по штату. Заробітну плату за вказаних викладачів та технічний персонал отримували невстановлені службові особи відділу культури і туризму Білоцерківської міської ради. При цьому середньомісячний фонд заробітної плати за період існування Білоцерківської школи мистецтв № 6 з 2011 по 2017 роки коливався від 128 тис. грн. до 288 тис. грн…”

В ході розслідування встановлено, що ряд осіб, які рахувались викладачами в Білоцерківській школі мистецтв № 6, почали працювати в даному закладі без відповідної освіти, маючи тільки свідоцтво про позашкільну освіту. Більше того, 4 викладачі Білоцерківській школі мистецтв № 6 розпочали свою викладацьку діяльність у віці 16 років. Окрім неповнолітніх викладачів-вундеркіндів, музичними педагогами працювали й талановиті самородки. Так, такий собі Жуковський С. С., який має таке ж прізвище як й в керівника паперової музично школі, Станіслава Жуковського, рахувався викладачем по класу духових інструментів Білоцерківської школи мистецтв № 6, при цьому маючи вищу освіту інженера-механіка автомобільного господарства та свідоцтво про закінчення музичної школи.

Була в викладацькому складі й справжня людина-оркестр. З матеріалів Ухвали:

“…Викладач К. М. Поліщук розповів слідчим, що у школі мистецтв № 6 виконував функції акомпаніатора, хоча відповідно до записів у трудовій книжці, перебував на посаді викладача по класу гітари, хоча згідно диплому являється викладачем по класу балалайки…”

Здається, Біла Церква протягом багатьох років втрачала унікальний шанс прославитись на всю країну, відправляючи таких багатопрофільних викладачів на конкурси музичних талантів всеукраїнських телеканалів. Найцікавіше, що школи не існувало й в фізичному сенсі - власних приміщень Білоцерківській школі мистецтв № 6 не мала й не має досі. А викладачі та учні вказаної музичної школи рахуються у декількох навчальних закладах одночасно. Учні відвідували заняття по бажанню, які в такому разі проводилися виключно на факультативній основі у вільних від занять приміщеннях Білоцерківських ЗОШ № 16, ЗОШ № 13, а також у вільних приміщеннях окружної виборчої комісії.

На даний час Білоцерківська школа мистецтв № 6 продовжує своє існування. Директором Білоцерківської школи мистецтв № 6 з жовтня 2011 року й понині являється Станіслав Феліксович Жуковський. З матеріалів Ухвали:

“… Таким чином, у слідства є достатні підстави вважати, що посадовими особами відділу культури і туризму Білоцерківської міської ради та Білоцерківської школи мистецтв № 6 вчинено та на даний час продовжується вчинення зловживання своїм службовим становищем з корисливих мотивів в особистих інтересах, а саме: отримання неправомірної вигоди у вигляді коштів, які виділяються з місцевого бюджету на функціонування Білоцерківської школи мистецтв № 6 та оплату праці особам, які рахуються викладачами даного навчального закладу, внаслідок чого наносяться збитки місцевому бюджету…”

Відповідно до ухвали слідчого судді Білоцерківського міськрайонного суду від 07.09.2017р. по справі № 357/10021/17 було надано тимчасовий доступ з можливістю виїмки наступних документів

1.  оригіналів наказів про призначення на посади усіх викладачів, адміністративного та технічного персоналу в Білоцерківській школі мистецтв № 6;

2. заяв про прийняття на роботу даних осіб;

3. наказів про призначення на роботу за сумісництвом;

4. табелів обліку робочого часу викладачів, адміністративного та технічного персоналу;

5. розклади уроків та списки учнів в групах, які вели викладачі в Білоцерківській школі мистецтв № 6, за весь період існування школи;

6.  журнали занять викладачів Білоцерківської школи мистецтв № 6 за весь період існування школи;

7. бухгалтерські регістри;

8. відомості про нарахування та виплату заробітної плати викладачам, адміністративному та технічному персоналу Білоцерківської школи мистецтв № 6, які знаходяться у відділі культури та туризму Білоцерківської міської ради, що розташований за адресою: Київська обл., м. Біла Церква, вул. Героїв Небесної Сотні, 36.

Вказана Ухвала з вимогами надати перелічені документи 8 вересня 2017 року була вручена начальнику відділу культури і туризму Білоцерківської міської ради Юлії Ковальскій.

За три дні пані Ковальска повідомила слідство листом, що в наявності є лише відомості про виплату заробітної плати викладачів з 2011 року, а табелі обліку робочого часу викладачів та бухгалтерські регістри з 2014 року по теперішній час, які відділ культури і туризму Білоцерківської міської ради на виконання ухвали про тимчасовий доступ до документів й може надати. Інші перелічені до виїмки документи, за словами очільника відділу, знаходяться у власності Білоцерківська школа мистецтв № 6, яка займає приміщення за адресою: вул. Героїв Небесної Сотні, 36 в м. Біла Церква, доступ до якої відділ культури і туризму не має.

Підкреслю - згідно даним Ухвали, й неіснуюча школа, й існуючий відділ культури та туризму міської ради Білої Церкви вказані за однією адресою: вул. Героїв Небесної Сотні, 36. З матеріалів Ухвали Білоцерківського міськрайонного суду:

“…З метою досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування факту зловживання службовими особами відділу культури і туризму Білоцерківської міської ради та Білоцерківської школи мистецтв № 6 своїм службовим становищем шляхом привласнення та розтрати коштів, які були виділені для виплати заробітної плати викладачам Білоцерківської школи мистецтв № 6, які фактично свої функціональні обов’язки не виконували, у слідства виникла необхідність в отриманні відомостей, що можуть містити інформацію про проведені нарахування. Матеріали кримінального провадження, внесеного 12.07.2017 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015110030003603, містять достатні докази обґрунтованості даного клопотання, а тому виникає необхідність надати тимчасовий доступ до документів…”

Тож 25 вересня 2017 року Білоцерківський міськрайонний суд встановив надати старшим слідчим Білоцерківського ВП ГУ НП в Київській області тимчасовий доступ до документів за весь період існування школи, які знаходяться у володінні КЗ БМР “Білоцерківська школа мистецтв № 6”, яка займає приміщення за адресою: Київська область, м. Біла Церква, вул. Героїв Небесної Сотні, 36.

Строк дії зазначеної ухвали - один місяць від дня її проголошення. Чекаємо на продовження історії розслідування створення та “функціонування” комунального закладу “Білоцерківська музикальна школа № 6 дитячих духових інструментів” із фінансуванням с міського бюджету Білої Церкви, адже строки для відповіді вже вичерпано.

Дмитро Поліщук, депутат Білоцерківської міськради від  "Самопомочі", голова постійної комісії з питань планування соціально економічного розвитку, бюджету та фінансів  

KиевVласть

Теги: новости киевской области, суд, мнение, депутат, белая церковь, школы, белоцерковский горсовет, финансовые махинации, мэр белой церкви, дмитрий полищук

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.